2Kshatry (04.10 в 13:29)
№ 1308712 -----------------------------------------
- Ви ж прекрасно знаєте, що на Закарпатті цілі села спілкуються виключно угорською.
- Абсолютно. Вони взагалі не знають ані української, ані російської. І англійської, на жаль, - теж не знають. Я сама там була, і не раз. І коли ти не можеш спитати у людей, як кудись проїхати (бо вона не розуміє державної мови тут, в Україні)…
І це люди, для яких зараз будь-яка перспектива в Україні насправді є закритою. Тому що їхні діти не можуть здавати ЗНО. Подивіться результати ЗНО по цих областях: вони повністю провалені! Ці діти не можуть вступати в українські вузи и продовжувати працювати на вищих спеціальностях, ніж звичайна технічна профосвіта. Тому коли Лілія Гриневич говорить, що цим законом ми розширюємо вікно можливостей, - це є об’єктивно так. Тому що угорська і румунська мова продовжують вивчатися. Але паралельно ці діти матимуть можливість здати ЗНО і отримати вищу освіту в Україні. І це теж є об’єктивна реальність.
....
Я думаю, права нацменшин у цьому Законі є добре захищеними. За гроші вітчизняних платників податків відбувається і вивчення мов національних меншин, і забезпечення навчання, і фінансування вчителів…Я думаю, на Закарпатті проблема пов’язана з тими ж вчителями, їхніми робочими місцями. Тому що вони викладають угорською, а не українською. Треба або їм перевчитися, аби викладати українською, - або влаштовувати на роботу нових фахівців, спроможних викладати предмети українською.
Тому в Законі у нас викладені дуже цивілізовані, європейські норми. Інша справа, що нам завжди був властивий комплекс меншовартості. Я отримала відповідь від Міністерства закордонних справ щодо шкіл в Угорщині.
- І скільки там цих шкіл?
- Жодної!
і ще багато цікавого тут:
https://censor.net.ua/resonance/457942/vktorya_syumar_kvoti_na_telebachenn_dyisno_pratsyuyuchiyi_nstrument