24 вересня у Німеччині обирають парламент. DW розповідає, які наслідки вибори матимуть для України, а також нагадує, які партії балотуються, як обирають депутатів, а також які можливі варіанти коаліції.
У Німеччині в неділю, 24 вересня, обирають Бундестаг. Проголосувати мають право близько 61,5 мільйона громадян ФРН. Ці вибори визначать, хто саме урядуватиме в країні наступні чотири роки. Попередні результати з'являться пізно ввечері в неділю, з них буде зрозумілим розподіл сил у парламенті.
Для України ці вибори також мають велике значення. Німеччина є не лише одним з головних європейських партнерів України, вона ще й залучена до "нормандського формату" переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Адже від результатів виборів залежить, хто обійматиме посади канцлера і міністра закордонних справ ФРН і, відповідно, братиме участь у засіданнях "нормандської четвірки". Також Берлін відіграє важливу роль у питанні санкцій ЄС проти Росії, а також у підтримці України.
Виборча система
На виборах до Бундестагу діє змішана виборча система. Виборець має два голоси: перший він віддає за конкретного кандидата в одномандатному окрузі, другий - за партії. Саме другий голос визначає, скільки місць отримає кожна партія. Прохідний бар'єр, як і в Україні, становить п'ять відсотків. І хоча партійні списки є закритими, перший голос дає змогу виборцям впливати, хто саме представлятиме їх у парламенті.
Загалом у Німеччині 299 округів. І якщо партія набрала за мажоритарною системою більше мандатів, ніж за пропорційною, то вона отримує додаткові місця у Бундестазі, так звані Überhangmandate. Однак для дотримання пропорції, отриманої за другими голосами, іншим партіям дають мандати, які це компенсують.(с)