Росія своїми економічними проектами планомірно намагається закрити перед Україною вікно в Європу, йдеться в статті Financial Times.
Минулого місяця Росія завершила будівництво залізниці в обхід України. Це останній з декількох російських інфраструктурних проектів, що разом із руйнуванням, заподіяним конфліктом з проросійськими сепаратистами на Донбасі, ризикує перетворити Україну - історичний міст між Сходом і Заходом - на острів.
Росія також будує трубопроводи, щоб зменшити свою залежність від України, яка експортує майже половину російського газу в Європу. Так, "Північний потік-2" подвоїть пропускну спроможність вже існуючого маршруту між Росією і Німеччиною, зазначається у матеріалі. Також пов'язаний з цим проект "Турецький потік" передбачає два підводних трубопроводи, що з'єднують Росію і Туреччину по Чорному морю. Завершення будівництва цих проектів дозволить Росії продовжувати обслуговувати європейських споживачів, різко скоротивши обсяги поставок газу через Україну.
Ці зусилля Росії по ізоляції України в економічному плані змушують Київ поглиблювати торговельні та транзитні зв'язки із Заходом. Тому, радять автори статті, щоб впоратися з втратами від скорочення зв'язків зі Сходом, Україні та її європейським партнерам потрібно посилити свої зусилля щодо забезпечення тісного зв'язку з Заходом. Зокрема, допомогти може модернізація інфраструктури.
"Україна має одну з найбільших залізничних мереж в Європі, але її рухомий склад старіє і потребує заміни. Співвідношення автомобільних доріг і сухопутних доріг України значно відстає від європейських аналогів, а більшість доріг взагалі не відповідають міжнародним стандартам. Порти, які забезпечують виконання майже всіх поставок зерна за кордон на рекордному рівні, можуть отримати вигоду з поліпшених потужностей. Фабрики також повинні бути модернізовані для того, щоб більше продуктів відповідало стандартам ЄС", - радять автори статті.
"Все це потребує інвестицій, а це означає, що Україна повинна привести до ладу порядок у власному домі. Київ занадто повільно просувається у реалізації реформ по боротьбі з корупцією, залучення іноземних інвестицій (наприклад, іноземного володіння землею) і приватизації державних підприємств", - йдеться в матеріалі.
І під кінець у статті підкреслюється, що на тлі того, як Росія будує свої інфраструктурні проекти, вікно в Європу для України не буде завжди відкрите.
Вывод из этого может быть только один, у нас путь только один это Запад, с Россией уже стратегических отношений не будет никаких