Сообщение #1232798 Просмотреть на стене →

Скандал навколо президента ПАРЄ: від Аграмунта вимагають відставки
Перший день весняної сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи позначився скандалом: президент ПАРЄ, іспанський депутат Педро Аграмунт змушений тимчасово відмовитися головувати на сесії.
http://m.dw.com/uk/скандал-навколо-президента-парє-від-аграмунта-вимагають-відставки/a-38567760
Хвилю обурення і критики депутатів ПАРЄ іспанський депутат Педро Аграмунт накликав на себе візитом до Сирії, який він здійснив 21 березня у складі делегації депутатів Держдуми РФ. Тиск з боку критиків був настільки великим, що в перший день весняної сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, яка відкрилась у понеділок, 24 квітня, у Страсбурзі, Аграмунт був змушений тимчасово відмовитися головувати на сесії.
Під час промови, якою президент ПАРЄ традиційно відкриває сесійний тиждень, Аграмунт заявив, що відвідував Сирію як іспанський депутат, а не як керівник асамблеї і наголосив, що не підтримує політику сирійського президента Башара Асада. Проте ці аргументи не переконали депутатів. "Серйозні помилки вимагають того, щоб за них нести серйозну відповідальність", - заявив голова групи соціалістів у ПАРЄ Мішель Ніколетті (Італія) і закликав Аграмунта піти у відставку. Його підтримав голова групи Європейської народної партії, доповідач з питань України Аксель Фішер (ФРН), наголосивши, що висловлює свою недовіру президентові ПАРЄ.
Нідерландський депутат Пітер Омціг під час прес-конференції у Страсбурзі повідомив, що поїздка Аграмунта до Сирії "була сплачена сирійським урядом", а літак, яким політик летів до Дамаска "належав міністерству оборони РФ". "Педро Аграмунт має почути те, що йому висловили сьогодні вранці члени асамблеї, адже президент ПАРЄ може виконувати свою функції лише тоді, коли має високий ступінь довіри більшості депутатів", - сказав Омціг у коментарі DW. Депутат також наголосив, що Аграмунт "має право захищати себе" і тому у вівторок, 25 квітня, під час пленарного засідання він дасть відповіді на всі "незручні" запитання депутатів ПАРЄ щодо корупції.
"Ікряна дипломатія" в ПАРЄ

Ще одного удару по репутації президента ПАРЄ завдали звинувачення неурядових організацій з приводу причетності Педро Аграмунта до так званої "ікряної дипломатії" та його небажанні розпочати незалежне розслідування фактів корупції серед членів ПАРЄ.
Термін "ікряна дипломатія" вперше згадується у звіті німецької громадської організації European Stability Initiative (ESI), яка у 2012 році випустила свою першу доповідь про випадки підкупу доповідачів та спостерігачів ПАРЄ владою Азербайджану. У доповіді йшлося про те, що європейські політики, серед яких згадувалося й ім’я Педро Аграмунта, отримували коштовності, килими та чорну ікру від представників азербайджанської влади в обмін на схвальні доповіді про стан демократії в цій країні.
У лютому в 2017 року ESI випустило другу доповідь, в якій стверджувалося, що італійський депутат ПАРЄ Лука Волонте отримав два мільйона євро від члена азербайджанської делегації в ПАРЄ. Волонте у 2013 році був доповідачем з питань порушень прав людини в Азербайджані. Прокуратура Мілана порушила кримінальну справу проти Волонте.
Після цього випадку низка депутатів ПАРЄ вимагали від Педро Аграмунта розпочати незалежне розслідування в асамблеї, проте він намагався всіляко уникнути цієї процедури. "Ми виявили неспростовні докази кричущого порушенням кодексу етики депутата ПАРЄ, а президент ПАРЄ відповідає за дотримування цього кодексу", - сказав журналістам у Страсбурзі директор ESI Геральд Кнаус (Gerald Knaus).
"ПАРЄ - це орган, який обирає суддів Європейського суду з прав людини, і цього повинно бути достатньо, щоб почати розслідування щодо корупції в ПАРЄ", - сказав Омціг, наголосивши, що "імунітет депутат ПАРЄ не повинен стати щитом, який захищає погані справи".
Відставка процедурою не передбачена

Сам Педро Аграмунт, який ніколи не любив спілкуватися з журналістами, драматичні події понеділка не коментує. Але, попри всю критику, він може зберегти свою посаду в ПАРЄ, залишившись на ній до січня 2019-го року. Адже, як пояснила в розмові з DW екс-президент ПАРЄ Анн Брассер, механізму дострокової відставки глави асамблеї не існує і досі за всю історію організації таких прецедентів не траплялося.
На запитання, чи повинен Педро Аграмунт піти у відставку, Брассер прямої відповіді не дала. "Його поведінка завдала великої шкоди асамблеї, але відставка президента не передбачена нашими правилами", - сказала політик. Вона також висловила жаль, що ПАРЄ, замість того, щоб сфокусуватися на вирішенні "серйозних порушень прав людини в Європі, змушена займатися внутрішніми проблемами".
 
Последние новости
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%