Сообщение #1147707 Просмотреть на стене →

Існує такий погляд ...

Ціни на нафту: в ОПЕК не досягли згоди
ОПЕК хотіла підняти ціну нафти, обмеживши її видобуток. Саудівська Аравія натомість останнім часом стала видобувати помітно більше "чорного золота". Чому?
http://m.dw.com/uk/ціни-на-нафту-в-опек-не-досягли-згоди/a-37989453
Найважливіший виробник нафти у світі - Саудівська Аравія - значно збільшила видобуток "чорного золота", незважаючи на програму скорочення видобування. У лютому у королівстві видобували щодня приблизно на 263 300 барелів (у кожному барелі - 159 літрів) більше нафти, ніж до того. Про це йдеться в останньому щомісячному звіті Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). За цими даними, загальний видобуток картелю знову трохи перевищив позначку у 10 мільйонів барелів на день.
Ще у січні ОПЕК разом з іншими важливими нафтовидобувними країнами, як-от Росія, обмежила щоденний видобуток 9,8 мільйонами барелів. Після того, як наприкінці 2016 року нафтовидобувні держави домовилися про спільне обмеження видобутку, ціна "чорного золота" істотно зросла - до 54 доларів за барель нафти марки Brent.
Конфлікти між нафтовими країнами

Рішення Саудівської Аравії знову наростити видобуток нафти є ознакою конфліктів між нафтовидобувними країнами. Нещодавно саудівський міністр нафтової промисловості Халід аль-Фаліх висловив незадоволення реалізацією угоди про скорочення видобутку. Його країна не нестиме тягар обмежень невизначено довго, заявив він, інші держави теж повинні дотримуватися своїх зобов'язань. Серед них аль-Фаліх назвав, зокрема, Росію та Ірак. Ці країни виграли від підвищення цін, при цьому не скорочуючи значно продажу нафти.
Халід аль-Фаліх
Халід аль-Фаліх
Довгий час Саудівська Аравія взагалі виступала проти скорочення видобутку в рамках ОПЕК. Королівство аргументувало свою позицію тим, що низькі ціни допоможуть знищити конкурентів у США, які видобувають сланцеву нафту методом фрекінгу. Фрекінг є відносно дорогою технологією, тож якщо ціни на нафту низькі, цей метод себе не окуповує.
Збитки Ер-Ріяда

Але Саудівська Аравія втрачала час. Чим довше тривав період низьких цін на нафту, тим важче було державному бюджету країни, яка отримує від продажу нафти 80 відсотків доходів. "Саудівська Аравія могла прорахувати, наскільки вистачить її валютних резервів, якщо ціни на нафту будуть низькими", - пояснює у розмові з DW аналітик Commerzbank Карстен Фріцш (Carsten Fritzsch). За даними Міжнародного валютного фонду, скарбниця Королівства могла спорожніти вже за п'ять років.
"Такого розвитку подій там не хотіли", - каже Фріцш. Саудівці мали намір залатати діри у бюджеті у два способи: завдяки новим кредитам та частковій приватизації державної нафтової компанії Saudi Aramco. "А це, звісно ж, легше зробити, коли ціни на нафту вищі", - пояснює аналітик. Saudi Aramco є найціннішою компанією світу, акції якої не представлені на фондовому ринку. Оцінки її вартості коливаються від одного до десяти трильйонів доларів - у рази більше, ніж ринкова капіталізація Apple або Exxon. Якщо на фондову біржу буде виставлена хоча б частка Saudi Aramco, це принесе в бюджет країни чимало грошей.
Недвозначний натяк

Є чимало ознак того, що збільшення нафтовидобутку у Саудівській Аравії є не остаточним рішенням Ер-Ріяда, а чітким сигналом на адресу інших країн ОПЕК, які Королівство закликає енергійніше долучатися до досягнення спільної мети та більше скоротити видобуток.
"Схоже, що сигнал був отриманий", - каже Фріцш. У лютому ОАЕ та Ірак видобули значно менше нафти, компенсувавши збільшення видобутку у Саудівській Аравії. Це також допомогло відновити ціни на нафту 15 березня після падіння майже на 10 відсотків. Зростанню цін сприяли також дані про скорочення запасів нафти у США, вважає Фріцш.
Аналітик вірить, що попри внутрішні конфлікти ОПЕК все ж дотримуватиметься своїх планів скорочення видобутку нафти до кінця першого півріччя. "Подальший розвиток ситуації залежить від того, чи готова Саудівська Аравія подовжити виконання цього плану до кінця року", - каже Фріцш.
Загрози для клімату

Росія, яка не є членом ОПЕК, можливо, не захоче надалі обмежувати нафтовидобуток, підозрює Фріцш. А без подальшого скорочення видобутку ринку загрожує "надмірна пропозиція та падіння цін", попереджає аналітик.
Це стане проблемою не лише для нафтовидобувних країн, але й для захисників довкілля. Адже чим нижчими є ціни на "чорне золото", тим менш вигідними є інвестиції в альтернативні джерела енергії. "Світова спільнота не зможе реалізувати Паризьку кліматичну угоду за поточних цін на нафту", - цитує німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung експерта кільського Інституту світової еконоімки (IfW) Клауса-Юрґена Ґерна (Klaus-Jürgen Gern).
 
Последние новости
Букмекеры не видят явного фаворита в матче «Динамо» — «Виктория», но небольшое преимущество отводят киевлянам Дмитро КУЛЕБА: "0:4 "Динамо" від "Ференцвароша" - історія про війну. Після якогось періоду тобі кажуть "Красень", а в другому таймі тих самих людей розмазують" Журналіст: "Динамо" вже немає куди відступати. Команда посідає останню сходинку в ЛЄ, тому час нарешті зіграти на результат" Володимир ШАРАН: "Динамо", безумовно, було фаворитом і за всіма показниками переграло "Черноморець" ще у першому таймі" Далот: «Рубен Аморим — именно тот, кто нужен для такого клуба» «Колос» — «Динамо»: арбитры. Рефери в поле в этом сезоне уже судил «Динамо» "Динамо" – "Вікторія" Пльзень і "Тоттенхем" – "Рома": хто прокоментує матчі на MEGOGO Рубен Аморим: «Нам нужно улучшить понимание игры» Матч «Динамо» — «Виктория» обслужит бригада арбитров из Португалии. Рефери в поле в сентябре судил сборную Украины Новости соперника. Российский легионер «Реала Сосьедад» может пропустить матч с «Динамо»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%