Сообщение #1131647 Просмотреть на стене →

EКОНОМІКA
Мобільний зв'язок майбутнього: кнопкові телефони і стандарт 5G
З 27 лютого по 2 березня на Світовому мобільному конгресі в Барселоні презентують новинки ринку мобільних пристроїв. DW розповідає про найцікавіші з них.
http://m.dw.com/uk/мобільний-звязок-майбутнього-кнопкові-телефони-і-стандарт-5g/a-37747869
За останні кілька років продажі смартфонів по всьому світу знизилися. Та й самі пристрої різних виробників стають дедалі більше схожими між собою. Саме тому в центрі уваги на щорічному Світовому мобільному конгресі (MWC), який відбувається у Барселоні з 27 лютого до 2 березня, перебувають не самі пристрої, а технології для них. DW зібрала п'ять головних тенденцій виставки.
Добре забуте старе

Час діставати з шухляд старі добрі кнопкові телефони. Принаймні, найбільші виробники мобільних пристроїв, як здається, вже давно вирішили, що все нове - це добре забуте старе. Ще восени Samsung представив у Китаї кнопкову "розкладачку" Galaxy Folder 2. А тепер ще й фінська HMD Global, яка викупила права на бренд Nokia, відродила модель телефону Nokia 3310.
Мобільний телефон Nokia 3310
Мобільний телефон Nokia 3310
Про плани знову розпочати виробництво кнопкової моделі компанія оголосила в Барселоні. Непоганий хід, щоб привернути увагу старих шанувальників Nokia до нової моделі HMD. Але чи будуть його купувати без встановленої культової гри "Змійка"?
Логотип зв'язку майбутнього

До впровадження нового стандарту мобільного зв'язку 5G ще далеко. Початок його масової експлуатації планується тільки 2020 року. Однак у зв'язку майбутнього вже з'явився власний логотип. Які можливості має мобільний стандарт п'ятого покоління? Планується, що він допоможе зв'язати один з одним практично всі пристрої навколо нас за принципом інтернету речей, а також забезпечить неймовірно швидке скачування й передачу даних навіть під час руху на високій швидкості, наприклад, в літаку або у швидкісних потягах.
Утім, як вважає Томас Магеданц (Thomas Magedanz), котрий очолює відділ мережевого програмного забезпечення в Дослідницькому інституті відкритих комунікаційних систем Товариства імені Фраунгофера Fokus (Fraunhofer-Institut Fokus), досягти всього й одразу за допомогою 5G навряд чи вдасться.
На його думку, спочатку цей стандарт буде або підтримувати відразу велику кількість підключених до мережі електронних пристроїв, або забезпечувати високу швидкість передачі даних для меншої кількості девайсів. "Змішані форми на вокзалах або в місцях проведення заходів при цьому теж будуть допустимі", - додає експерт. Днями південнокорейський концерн LG і каліфорнійський розробник бездротових засобів зв'язку Qualcomm оголосили про плани спільної роботи із впровадження стандарту 5G в автомобілях.
Zukünftiges Logo 5G
Тестування стандарту 5G планують здійснити вже наступного року під час зимових Олімпійських ігор в південнокорейському Пхенчхані. З огляду на це, дуже доречною стала розробка телефону Gigabit Phone, який китайський виробник мобільних пристроїв ZTE привіз на мобільний конгресс. Ця новинка, як очікується, має стати справжнім важковаговиком серед пристроїв з функцією перегляду відео. Телефон не тільки "готовий до 5G", але і дозволяє дивитися відео на 360 градусів у віртуальній реальності. Крім того, він оснащений екраном з надзвичайно високою роздільною здатністю 4К.
Мобільна віртуальна реальність

Одним з головних пристроїв 2016 року стали окуляри віртуальної реальності 3D. Тепер виробники комп'ютерних технологій пішли ще далі. "Мобільна віртуальна реальність нарешті стане проривом, оскільки люди зможуть собі дозволити такі технології", - вважає Сара Хілл, засновниця і виконавча директорка компанії StoryUp, яка несе віртуальну реальність у життя людей, які не мають можливості подорожувати.
З чуток, iPhone 8 буде обладнаний інтегрованою камерою на 360 градусів. Інші виробники теж йдуть по шляху використання технологій віртуальної реальності. Так, LG, який привіз на MWC новий смартфон G6, залишився вірним подвійній камері, якої, втім, не вистачає, щоб зняти повноцінне панорамне відео на 360 градусів. А от Samsung ще торік зробив перший крок в цьому напрямку, презентувавши камеру Gear 360, здатну робити фото та відео з оглядом в 360 градусів. На цей раз південнокорейський виробник привіз на конгрес окуляри віртуальної реальності.
Віртуальні помічники

Голос знову затребуваний. І йдеться не тільки про голосові повідомлення, в яких поєднується все краще від телефону і електронної пошти. Сьогодні впевнено наступають цифрові помічники, що говорять. Компанію із Google Assistant для Android, Siri від Apple і створеної Microsoft Cortana поповнили голосовий помічник від Amazon Alexa і аналогічні додатки від LG, Sony і Samsung.
За даними Statista, в 2016 році їх найчастіше використовували для установки будильника, програвання музики, включення і виключення світла. З огляду на величезний потенціал розвитку цих додатків, на MWC очікуються цікаві новинки.
Штучний інтелект

Цифрові помічники дуже часто асоціюються зі штучним розумом. Однак уміння програвати музику ще не означає, що йдеться про розумного робота. Справжній штучний інтелект повинен володіти системою аналізу поведінки, що наділяє машину здатністю до самоосвіти на підставі даних, якими вона володіє.
Так, компанія HTC збирається вбудувати такий штучний розум в моделі телефонів U Play і U Ultra. Але поки що це плани на майбутнє - в цьому році тайванський виробник смартфонів не привіз на MWC телефони такої модифікації.
Необхідно враховувати, що штучний розум не працює без підключення до мережі Інтернет. Це вимагало б занадто великої обчислювальної потужності для невеликого мобільного пристрою. Тому всі дії так званого штучного інтелекту відбуваються не в самому мобільному телефоні, а в хмарному сервісі. А значить Google та інші компанії автоматично отримують можливість "підглянути" за даними, які генерує мобільний телефон. Так що цей сервіс не для тих, хто вважає за краще зберігати всю інформацію при собі.
 
Последние новости
Букмекеры не видят явного фаворита в матче «Динамо» — «Виктория», но небольшое преимущество отводят киевлянам Дмитро КУЛЕБА: "0:4 "Динамо" від "Ференцвароша" - історія про війну. Після якогось періоду тобі кажуть "Красень", а в другому таймі тих самих людей розмазують" Журналіст: "Динамо" вже немає куди відступати. Команда посідає останню сходинку в ЛЄ, тому час нарешті зіграти на результат" Володимир ШАРАН: "Динамо", безумовно, було фаворитом і за всіма показниками переграло "Черноморець" ще у першому таймі" Далот: «Рубен Аморим — именно тот, кто нужен для такого клуба» «Колос» — «Динамо»: арбитры. Рефери в поле в этом сезоне уже судил «Динамо» "Динамо" – "Вікторія" Пльзень і "Тоттенхем" – "Рома": хто прокоментує матчі на MEGOGO Рубен Аморим: «Нам нужно улучшить понимание игры» Матч «Динамо» — «Виктория» обслужит бригада арбитров из Португалии. Рефери в поле в сентябре судил сборную Украины Новости соперника. Российский легионер «Реала Сосьедад» может пропустить матч с «Динамо»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%