ще про русскіє кораблі. Оскільки напрямок для них що на дно, що геть на йух (в сенсі на південь з Бердянська) - все одно на йух (в сенсі нах.й), розглянемо перспективи тих двох, що вижили (начебто вижили)
Ці два БДК типа "цезарь куников" - не менші вбитих дідуганів, ті самі 4000 тон в повному завантаженні, та сама завантажуваність за основною функцією - перевезенню техніки і десанта, але вони на 20 років новіші, і озброєні не однією, а двома дводюймовками, пусковою установкою "град", и зенітною "стрєлою" замість "оси". Можливо, менша ступінь втомлення металу обшивки забезпечила їм більшу живучість, а може вони просто далі від детонаційного вибуху стояли.
Якщо, за чисельними свідченнями, їх тягли на буксирах, значить вони вражені в кормові частини, і вражені глибоко, настільки, що постраждали машини та/або ходові частини.
Відремонтувати їх на жаль, можливо (теоретично), відтягнувши на сормовскій завод в ніжнєм новгородє - такі кораблі, призначені для висадок на берег або мілину, мають малу осадку 3,7 м і проходять волго-донським каналом (габаритна глибина 4,5 м). Але русскіє не виробляють великих корабельних дизелів (зокрема на цих кораблях стоять польські дизеля 16 ZVB 40/48, створені за ліцензією фінської Wärtsilä 67 року. До речі, на відомих Містралях теж фінські дизеля того самого виробника, хоча і новіші та потужніші). Хоча про вихід Wärtsilä з російського рынку я не чув, важко уявити, щоб зараз компанія з ЄС ризикнула б допомогати росії в прямій агресії. Тому, якщо пошкодження суттєві, то ці кораблі приречені стояти біля заводської стінки і після розвалу російської федерації дійти до місця призначення за заданим русскім кораблям курсом, тобто цього разу - на металобрухт.
В будь-якому разі, вони вже не бійці, і 5 БДК, що залишились із 9 стягнених з усіх флотів на чорноморський театр, вже не зможуть навіть у сприятливих умовах забезпечити висадку достатніх сил десанту з чисельною перевагою над оборонцями. Між іншим, у росії на всіх флотах було 19 БДК (4 "саратова" і 15 "кунікових"), половину з них стягнули на чорноморський театр, але тів двоє, що зазнали пошкоджень, належать до чорноморського флоту, і тому варіанти відігнати їх для ремонту в нейтральну державу, де за сірими схемами отримати запчастини, теж не пройде - турки випускатимуть лише тих, хто приписаний до нечорноморських портів. Ще один "куніков" - український "Костянтин Ольшанський" - захоплено ворогом в 2014 при окупації Криму, хтось із патріотів, які не бажали переходити на бік окупантів, безнадійно пошкодив двигуни, засипавши в циліндри каміння і пісок. Окупанти так і не змогли відремонтувати здобич.
Отже невідомий нам герой і Великий Майстер своєї справи чи то "Точкою-у", чи з "Байрактара" (так чи інакше - непрофільною для цих цілей зброєю) знищив одним пострілом як бойові одиниці відразу 4 БДК. Здається, світова історія морських боїв досі не знала такої високої ефективності одного пострілу.
на фото БДК типа "Куніков" (проєкт 775, Польща)