Поиск
Найти все сообщения
Ник
в период с
по
[*] Для поиска достаточно заполнить хотя бы одно поле

Fil x
2BlackJack (28.05 в 14:01) № 3115800
-----------------------------------------
Чому Безсмертний?
Вікторія в Першій лізі 🇺🇦

Перша реакція була максимально проста: «Жах!» та «Це ж із перді?!». Але стало цікаво зрозуміти, чому із 10 потенційних кандидатів вибір Костюка впав саме на Анатолія Петровича. Не вірилося, що критерії були на рівні часів Потато Пепа: «з ним смачно горілку їсти». Тож довелося зануритися в глибини, глибші за УПЛ.

МСП інсайдить, що Безсмертний буде займатися захистом. І тут раптом виявляється, що у Вікторії цифри дуже навіть цікаві.

У середньому команда допускала лише 0.81 очікуваного гола за матч - це третій показник ліги після Лівого Берега (0.61) та Буковини (0.74). При цьому пропускала Вікторія в середньому 1 NP-гол за матч, тобто тут уже більше питань до кіпера. Загалом команда пропустила на 5.28 гола більше очікуваного - найгірша різниця в лізі.

Особливо добре Вікторія захищалася на стандартах:
• 0.16 xGA за матч
• 0.25 xThreat за матч
• лише один пропущений зі стандартів приблизно раз на 5 матчів
В обох метриках кращими були лише Лівий Берег та Буковина.

Загалом є достатньо підстав вважати, що працювати із захистом Безсмертний вміє:
• Вікторія аж сьома за допущеними передачами до фінальної 1/3
• друга за допущеними передачами до штрафного майданчика
• третя за входженнями в штрафний майданчик через пас або ведення
• третя за допущеними ударами Open Play
Тобто команда добре стискала простір біля власних воріт і якісно захищала штрафний майданчик.

Але далі починається найцікавіше. Все вказує на те, що Безсмертний - апологет достатньо агресивного та вертикального футболу. І, схоже, саме це могло сподобатися Костюку. Вікторія:
• третя за дистанцією середньої захисної дуелі
• четверта за дистанцією середньої дії в захисті
• четверта за поверненнями мʼяча на чужій половині поля
• одна з найкращих команд ліги за високими поверненнями

Тобто це команда, яка прагне тиснути. І тут виникає головна проблема. Мені загалом подобається ідея з продуманим пресингом. Але нинішнє Динамо банально не виглядає готовим до такого футболу. Ми самі бачимо, як гравці, що 4 роки жили в автобусах, уже не витягують довгі інтенсивні відрізки.

Продовжувати грати в тиск із Мотею та нинішнім набором центральних півзахисників - це постійно ризикувати просіданням фізики та центру поля.

Шовковський цю проблему бачив, тому в певний момент фактично відмовився від високого пресингу. Але Костюк, схоже, усе ще хоче будувати футбол через транзиції та помилки суперника. Бо в позиційні білдапи від власних воріт він не дуже вміє. І саме тому призначення Безсмертного виглядає логічним. Якщо ти хочеш інтенсивне, вертикальне Динамо з тиском - це нормальний вибір.

Проблема лише в тому, що нинішній склад під це не заточений і не вивозить по фізиці. А діти - не для гри в пас.

Я взагалі не бачу, як цей склад можна витягнути на потрібний рівень інтенсивності з нинішніми фізруками в клубі. Просто через брак компетенції. А тут ще Бражко, Шапаренко та кілька людей замість відпустки їдуть у збірну.

Через це історія із Люсіним теж виглядає неоднозначно. Безсмертний навряд чи сильно допоможе виростити гравця рівня Буяльського, бо його футбол теж про вертикальність, інтенсивність і швидкі та не завжди якісні рішення.

Тому, якщо Костюк реально хоче грати в агресивний пресинг, то єдиний реалістичний варіант - це шалена ротація півзахисту. Пара інсайдів грає 30 хвилин - обидва міняються. Потім ще одна хвиля замін ближче до 60-ї хвилини. Інакше це просто не витримати. Тому вже зараз треба розуміти, хто буде пʼятим та шостим інсайдом:
• Рубчинський
• Саленко
• Люсін
• Осипенко
Бо двоє із них, очевидно, зайві.

І парадоксально тут навіть плюс, що Динамо не сіяне в Європі. Проти умовних волоцюг довелося б багато грати першим номером і ризикувати бути побитими в транзиції. А проти сильних суперників у тебе майже немає вибору: високий пресинг, стандарти та контратаки. І НІЩО зараз не заважає Костюку вже зараз на зборах моделювати такі матчі без Шапаренка та Буяльського. Пройти пару хороших суперників, вийти бодай у групу ЛК - і цим закрити пиздаки мені та іншим скептикам.

#ДКмікроскоп

https://t.me/smolovyi/9540
 

2Здравый смысл (28.11 в 13:16) № 3024400
-----------------------------------------
Ось тобі тиждень тому. Як в воду глядів.


Правовірна таблиця #УПЛ після 13-го туру
На основі xPoints 🇺🇦

Якщо почитати інтерв’ю старих меблів, то більшість уперто твердить, що Динамо потрібні нові футболісти, а не нові сенси й змісти. Бо старі меблі звикли сидіти, пити кохве, доки overqualified для них українці, бразильці та балканці без їхньої участі роблять результат.

Простий приклад під носом: Кабаєв. За діда - мішень для тотальної критики. У чемпіонському сезоні - лідер серед лівих вінгерів за кількістю пасових ланцюжків, що завершилися голом. Не Кевін. Не Назаренко. А Влад. Бо комусь вистачило клепки розподілити ролі Дубінчака, Шапаренка та Кабаєва відповідно до їхніх якостей. З білдапом під тиском має відбутися те саме.

Хочете щось про кризу - відкрийте лінки одноклітинних організмів, які вам радо розкажуть про кризу. Тут буде про інше. Я не можу вловити логіки старих меблів.

На початку сезону, десь після 5-6 туру, МСП ще міг використати аргумент, що кияни грали з Рухом та Епіцентром. Після 13-го вже майже всі з усіма зіграли.
В Динамо т. зв. криза, але більше моментів створює лише Шахтар (+3.0 xG), а менше допускає біля власних воріт трійка ЛНЗ, МХ1925 (-0.9 xGA) та Шахтар (-0.6 xGA).

Питання просте: як? How is it possible? Як кризова команда із футболістами, яких треба викинути на смітник чи віддати в Житомир, може створювати більше за процвітаючі команди?

Я хочу зрозуміти цю збочену логіку, але не можу. Чому нова перезбірка Олександрії, яка створює зараз найменше (9.4 xG), прирівнюється до команди, що створює на 160.6% більше? Чому діди говорять про відсутність моментів, якщо вони є? Динамо все ще забиває більше очікування (+4.5), тож гравці не настільки жахливі. Може оверперф вже не рівня Шахтаря (+7.5), але ж і не рівня ЛНЗ, яке недозабиває вже понад 8 голів у 13 турах (-8.2).

На ворота киян прилетіло приблизно стільки ж, як і по воротах Шахтаря, ЛНЗ та МХ1925. Різниця лише в тому, що у ворота Динамо залетіло на 7.5 голів більше очікування. Динамо мало пропускати десь на рівні згаданої трійки, а пропускає наче аутсайдер. Поки що виглядає так, що зі ставкою на Нещерета помилилися…

Відбувається загальна підміна понять:
• 21.11 метрів - це найбільша відстань в УПЛ до воріт за середньою дистанцією удару
• 0.07 xGA - це найгірша якість середнього удару по воротам в УПЛ
Захист Динамо на рівні УПЛ не настільки вже й прохідний двір. Динамо блокує 26.2% ударів по своїх воротах. Це не 33.3% ЛНЗ, але й не 22.6% Полісся. Ми маємо говорити про окремі епізоди, та відсутність реакції на них ТШ. Бо деякі хиби не опрацьовуються взагалі.

Змінювати футболістів було б доцільно, коли б Динамо створювало/допускало моменти на рівні Карпат/Колоса. Наразі значно більше передумов для зміни Шовковського. При всій повазі, але нинішній склад під УПЛ виглядає кваліфікованішим за його тренерський штаб.

Коли тренер проводив адекватну ротацію - виглядав генієм, бог міг нівелювати фактор логістики. Але під більшість суперників потрібна ще й якісна підготовка: і теоретична, і практична. Рівень гравців, коли вони були свіжішими, перекривав брак підготовки раніше. Полуторний склад зливав єврокубки, а наближений до основи - брав своє в УПЛ. Шовковський поки не може витягти Яцика та Рубчинського на рівень УПЛ, а не під злив єврокубків. Потрібен той, хто зможе, бо якщо грати одним складом, як Пушич, - то і кінець буде, як у Пушича. Безславним. А воно усе до того йде.

#ДКмікроскоп
 

Смоловий, ровно про те що я писав, цифрами.

🇺🇦 Динамо 0:1 ЛНЗ 🇺🇦
Єдиноборства 🇺🇦

Традиція продовжилася. Динамо програло в єдиноборствах (86:91) - і програло матч (0:1).
Найбільше кияни злилися в дуелях за нейтральний мʼяч: дві третини всіх відскоків і поганих прийомів забрало ЛНЗ. Команда рухливіша та швидше реагує. Єдиний гравець Динамо, який виграв понад 60% своїх дуелей, - Денис Попов.

Динамо грало проти найінтенсивнішої команди чемпіонату. Чи могло воно зіграти інакше? Чи можна було щось змінити за два дні після попереднього матчу? Туран із пародіями не зміг. Ротань із збитими льотчиками - теж. Тож відповідь очевидна: ні. І обидва, попри все, вважаються сильними тренерами.

73% володінь Динамо завершилися на половині поля черкащан, у Шахтаря - 71%. В український фольклор після того матчу пішла легенда про пушинг Матвієнка, хоча він свої 90% точності передач із просуванням усе одно видав (19/21). Михавко пішов далі - 23 точні з просуванням із 24 (96%).
Шахтар і Динамо страждали не від тиску на розігруючого ЦЗ:
• Шахтар досягав штрафного ЛНЗ у 17% володінь;
• Динамо - лише в 10%, що свідчить про якісну протидію ЛНЗ у останніх 40 метрах.
Обидві команди провалилися у фінальній третині.

Динамо навіть перевершило зусилля Шахтаря проти ЛНЗ (1:4):
• інтенсивність єдиноборств вища (8.7 проти 7.2);
• швидкість руху мʼяча теж (20.9 передач проти 18.8 на хвилину володіння);
• 109 точних передач із просуванням проти 80 та 19 точних до штрафного проти 14.

Але цього все одно виявилося замало. І сьогодні - це максимум, який команда може витиснути з себе.
Я не маю аргументованих доказів відсутності бажання чи мотивації. Я знаю, як виглядає Динамо, якому похуй: воно має свої цифрові індекси. Тут їх немає.

До Шовковського є питання щодо Караваєва, який очевидно може грати проти колгоспів, але не проти найінтенсивнішої команди чемпіонату. Тимчик мав більше математичних шансів нагнати атаку та завадити Пастуху. Піхальонок визнав необхідність щоразу бігти назад. А які шанси встигнути у одного з найменш інтенсивних фулбеків УПЛ? Це було тупо.

Відсутність ротації? Смішна претензія. Сам ніколи не вважав і не бачу підстав вважати Яцика чи Рубчинського готовими грати в старті на цьому рівні, де настільки високі вимоги до швидкості пасових рішень. Шапаренко не готовий. Бражко травмований. Все - хави закінчилися. Саленко - це Пастух, а не тонкі пасові рішення під тиском чи в обмеженому просторі.

Відсутність ідей? Простежте за рухами Михайленка впродовж матчу. Побачите їх - побачите і одну з ідей.

Цей матч Динамо програло не 9 листопада 2025 року. Воно програло його раніше - купою управлінських помилок. Костюк не зміг виховати жодного атакувального півзахисника, здатного грати під тиском у закритому просторі за 6-7 років! Ніхто не може нічого зробити з фізикою!

Мої претензії не до того, чого Динамо не зробило за два дні до гри - вони про те, чого не зробили за роки й місяці до неї.

Цікаво буде подивитися на ЛНЗ у режимі два на третій із єврокубковою логістикою. Якщо вони не знайдуть протиотрути життю в автобусах, значить її просто не існує в природі.

#ДКмікроскоп
 
+2

Последние новости
Андрій ШАХОВ: "Критика Блохіна? У нього був найсильніший склад "Динамо" в цьому столітті" «Висла» готовится сделать «Динамо» предложение по Блэнуцэ Виталий Пономарёв: «Мы сможем конкурировать с «Гентом». Это показали наши матчи с «Динамо», «Шахтером», и «Полесьем» У "Вєчисті" розповіли, чого очікують від сьогоднішнього матчу з "Динамо" "Динамо" посіло друге місце в сезоні УПЛ за відсотком володіння м'ячем «Сегодня значение Конституции приобретает еще больший вес», — поздравление Игоря Суркиса с Днем Конституции Украины "Динамо" привітало всіх українців з Днем Конституції «Динамо» на сборе в Австрии: отработка тактических элементов накануне матча с «Вечистой» "Динамо" проведе спаринг наступного дня після свого першого матчу з "Університатею Клуж". Визначено суперника Официально. «Динамо» на следующий день после матча с «Университатей» проведет спарринг
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
23%
23%
До року
15%
15%
Більше року
23%
23%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%