‼️Як готували українську армію до війни?
Учора я обіцяв продовження. Цей текст ним і є.
📌Якщо коротко, то головною моєю відповіддю на тези про «поганих генералів чи офіцерів» було: «У нас немає інших. Їх у природі немає. Не можливо стрибнути вище голови».
Хочу нагадати епізод з підготовки українських льотчиків та штурманів. Тих самих, діями яких захоплюється вся країна та світ.
🔴Вересень 2020 року. Чугуїв. Навчальний політ курсантів Харківського нацуніверситету Повітряних Сил завершується трагедією. Навчальний літак Ан-26Ш із 20 студентами і 7 членами екіпажу розбивається. 26 людей тоді загинуло.
😢Це була велика трагедія для країни. Розслідування було під мікроскопом суспільства. За цей епізод навіть зняли із посади командувача Повітряних Сил, генерал-полковника Дроздова. Він отримав підозру.
Як командир військової частини, керівник польотів та інші.
У квітні 2021-го Державне бюро розслідувань виходить із висновками слідства. Читаємо уважно про встановлені причини трагедії.
➡️Не передбачений експлуатацією спосіб
Польоти відбувалися конвеєром. Тобто сіли і одразу злетіли. Десь між злетами відбулася поломка. Виявити її було неможливо, адже польоти йшли конвеєром.
Читаємо уважно далі. За даними ДБР, керівництво допускало польоти конвеєром з метою економії палива та часу.
⛽️Паливо! Паливо для польотів завжди була аххілесовою пʼятою тренувань наших льотчиків. Його не вистачало НІКОЛИ.
Впродовж 30 років армія фінансувалася за залишковим принципом. Ні гідних умов життя для військових, ні гідного грошового забезпечення, ні врешті-решт умов для підвищення їхніх навичок не було.
Вивчаємо наступну причину трагедії.
➡️Перевантаження літака
За висновками слідства, за рішеннями Командувача Повітряних сил та начальника Харківського національного університету Повітряних відбувалася спільна підготовка курсантів-льотчиків і курсантів-штурманів на одному літаку, що також не передбачено експлуатацією літака.
У літаку було більше людей, ніж дозволено.
🗣️«Відбувалося постійне змішування таких членів екіпажу, курсантів, і постійне перевантаження кількості вказаних курсантів на борту літака. В нашому випадку на борту літака замість нормативно визначених десяти курсантів-штурманів в салоні літака знаходилося аж 20, тобто у два рази більше», - пояснював слідчий ДБР, який вів цю справу.
Ще раз. Замість тренування 10 штурманів керівництво було змушено проводити одночасне тренування для 10 пілотів і 10 штурманів. Знаєте чому?
❌ПАЛИВО!
Такі події корисно нагадувати. Для того, щоб правильно розуміти процеси тепер. Чому в нас раптом виявилося, що армія не як у США.
🤷Але Мар’яна Безугла, яка будучи членом комітету парламенту з нацбезпеки, не дбала про забезпечення війська. А нині вважає правильною цілеспрямовану травлю військових.
@pekhno_news
https://t.me/pekhno_news/3217