Cy
Ситуація для нас складається поки ненайкращим чином.
Наразі підвисла допомога від США і варіантів її відновлення поки не видно.
А чи зможе Європа самотужки компенсувати нестачу боєприпасів залишається під питанням.
 

Cy
Pac2 дістає без проблем до точки падіння.
Що там ще вигадувати?
https://t.me/ShrikeNews/11889
 
+1

Cy
2Smooth Pimp (12.01 в 22:41) № 2570834
-----------------------------------------
Так і є.
Поки ніхто не хоче брати на себе відповідальність. А без гарантій безпеки хоч в якомусь форматі ця війна може тривати довго.
 

Cy
Добре хоч програму виробництва 1000000 дронів запущено!
І за 9 днів січня в війська надійшло 25 тис дронів! По 2700 на день.
Чи все як з деревами?
 
+4

Cy
Проговорили відкриття нових ліній виробництва зброї та боєприпасів в Україні, на наших підприємствах та разом з партнерами, - Володимир Зеленський

Звичайно, розглянули постачання, яке очікуємо цьогоріч. Попри всю наявну проблематику у світі наш акуратний, чіткий підхід до кожної потреби, до кожної можливості здатен забезпечити Сили оборони всім необхідним.


Ну тоді все добре, немає чого хвилюватись. Акуратний чіткий підхід на другий-третій рік війни і пятий рік правління величного лідера дасть змогу хоча б мінометні снаряди виробляти в промислових масштабах? Чи лише ображатись на союзників продовжимо?
 
+1

Cy
Кулеба розповідає про 300 млрд кацапських доларів, які покриють лише 80% реконструкції.
Війна в розпалі, туманні перспективи завершення, а хлопці вже потирають руки щоб освоювати.
Тут би вижити для початку
 
+2

Cy
Taras Filatov
https://www.facebook.com/taras.filatov/posts/pfbid02CqETGCLbDg8vTin8kDGBgrvyj1KsyEx2sZ4kuUWPKH1ygDeYavwruRRgKQmVwRydl

UPD: вийшло на зв'язок досить багато людей включно з представниками влади, зараз спробуємо пропрацювати бюрократичні питання. Дякую всім за небайдужість!
----
Ffffffffffffuuuu…. розкажу трохи як це працює. От у мене є команда з Computer Vision що працює по Miltech напрямку я вважаю що або кращі або в топі кращих в Україні та світі.
Ми темою обробки відео з дронів займаємося вже декілька років, а конкретно під задачі отримані конкретно нам від ЗСУ працювали особливо інтенсивно з весни 2023 та продовжуємо роботу.
Нажаль, дуже багато дятлів забивають ефір “ми теж, ми теж, давайте обговоримо”, тому потрібно повторювати, ми не якісь студенти КПI що пишуть на Python, ми не просто Computer Vision, ми навіть не просто команда інженерів чи IT компанія. Ми вміємо вирішувати задачі повністю з нуля до 100% продакшен (TRL 9). Ми щось типу безкоштовного (для ЗСУ) домашнього міні-Palantir на стероїдах. Бізнес аналітика / консалтинг, ML + CV engineering, web/ios/android frontend, NVidia hardware, embedded, 0mq, MQTT, WebRTC, scalable ML Ops infrastructure, робимо свої камери тощо.
З досвіду скажу, що звичайно технічно дуже багато нюансів які ви не уявляєте, без досвіду та ефективної вмотивованої команди діла не буде, більшість розробок не доводяться до production ready. Але навіть коли технічно все вирішили, довели до production - ready, це я б сказав тільки 20%. В 4-5 разів важче, навіть якщо надаєш все безкоштовно, це потім пробитися щоб твоє рішення реально почали використовувати якщо ти хочеш щоб воно допомагало на масштабі. На рівні особистих контактів підрозділу, в/ч, щось кустарно/ініціативно у вільний час то без проблем. На загальновійськовому рівні - майже неможливо.
Ми дуже інтенсивно працювали над рішенням для детекту піхоти з Мавіків на протязі 6 місяців і довели його до продакшену у вересні 2023. Передали. Досі воно не використовується. Там іде процес, але повільно. Зараз нові люди підключилися, є надія що піде швидше, але знов скажу - найважче не технічні бар’єри, а організаційно-бюрократичні, політична воля тощо - я не знаю поки що як це вирішувати.
Щодо FPV розкажу також з досвіду, у 2022 та 2023 час від часу були розмови. Вони приблизно такі.
- О, ви ж AI / Computer Vision, а можете для FPV також зробити?
- Ми зараз більше на “вид зверху” спецалізуємось, але FPV також без проблем, можемо
- Круто, скільки це буде коштувати?
- Якщо ви ЗСУ, то безкоштовно
Думають.. Буває що безкоштовно не цікаво, або кажуть “круто” та пропадають.
Далі якщо продовження, то:
- Ну що, зможете зробити?
- Так, можемо, якщо воно буде на NVidia Jetson Nano (собівартість $200-$300) працювати, вас влаштує?
Тут ще частина відвалює, частина каже що хоче на Raspberry Pi або щось китайське micro CPU за $10.
Ми кажемо, що можемо зараз для Nvidia зробити за 2 місяці, а потім ще за 2 місяці можна оптимізувати зробити lightweight модель для RPi. Але ж не має бути проблемою витрачати плюс $300 на AI що підвищує ефективність та значно знижує відсоток FPV загублених через невдалі дії операторів.
Деякі люди це розуміють, кажуть дійсно ми порахували що краще FPV за $3,000 що влучає кожного разу ніж FPV за $500 з яких влучає 1 з 10.
Буває ще питають там щось типу а можете керувати pixhawk чи там xxx yyy прошивкою / ардупілотом, ROS ХЗ що там. Все щось своє ліплять, у всіх зоопарк харду та софту. Немає розуміння системного та модульного підходу. Що ми віддаємо внутрішньо потік метаданих через 0MQ / MQTT JSON потік, а автопілот це окремий модуль, йому від нас тільки коригування цілі потрібно.
Також майже всі гублятся на звичайному питанні датасетів.
- Давайте відео, зробимо вам робочу демку, нам потрібно хоча б пару відео з вашими типовими цілями
Відповіді можуть бути такі:
- (А) Аааа! (тікає)
- (Б) а ну візьміть там з телеграму, зараз немає
- (В) плюс, зараз спитаю хлопців щоб скинули (зникає)
Щодо виходу на масштаб та чи є в панів можливість нашу 100% робочу технологію передати на загальновійськове використання, а не тільки на масштабі 1-10 виробів, це особисто для мене головне болюче питання, я не розумію якщо ми можемо видавати технологію та якість якої в ворога не буде ще дуже довго, якої немає в НАТО, чому не можна взяти нас за руку та сказати - тепер робіть те саме на масштабі.
Українській miltech це просто жесть. Не тому що погані інженери, інженери в нас чудові. А тому що немає політичної волі поставити людей що вміють та хочуть на потрібні місця, немає держзамовлення, немає системної роботи зверху. Системною працею будь якої супер якості знизу, з позиції волонтера-виконавця це не вирішити.

Системност в військах як не було, так і немає.
І в плані підготовки, і в методології, некажучи вже про R&D.
 
+1

Cy
2zander (07.01 в 12:12) № 2570038
-----------------------------------------
Чекали морозів?
Цього разу по енергетиці будуть пуски
 

Cy
12 Tu-22M3 from Mozdok

Чергові запуски мабуть
 

Cy
На Туманний Альбіон напали рептилоїди. У війську служать чоловіки та жінки, відстрочка та бронювання відсутні. Придатне за віком населення розподілено таким чином: селяни 500, робітники: 1000, вільні професії: 400, судді: 20, службовці: 60, студенти: 600. Нам треба мобілізувати 700 осіб. Уряд має здійснити рівномірну мобілізацію, але так, щоб жодна група не була зведена в 0.

Арифметична справедливість, тобто пропорційність мобілізації членів кожної групи, передбачає, що ми ділимо кількість членів кожної групи на загальну кількість населення й множимо на число осіб, яких треба мобілізувати. За таким алгоритмом у нас вийде невеликий запас - 705 і мобілізується з кожної групи 25-27,4% членів. Досить рівномірно, тобто, "справедливо". Я розглядав різні варіанти, але цей виявився найбільш "справедливим" у значенні "справедливості" як зрівнялівки.

Але, якщо врахувати, що різні групи кількісно неоднаково представлені в суспільстві, то вийде, що серед тих, хто служитиме буде майже 39% робітників і лише 0,71% суддів.

Завершується війна, вояк-робітник повертається й каже: "Всі ці й...ні б...ді судді відсиджувалися, поки я воював. У моїй роті, батальйоні, бригаді таких не було".

У наведемо уявному прикладі ми 1) маємо повну інформацію про склад населення (в реальності не маємо), 2) маємо рівний доступ до всіх членів суспільства (в реальності не маємо), 3) у прикладі відсутні вихідні обмеження, які є в реальності (жінки служать на рівні з чоловіками, відсутні відстрочки та бронювання). Ці та інші обмеження лише посилюватимуть структурні дисбаланси заповнення мобілізаційних квот.

У соціології є поняття "мимовільних наслідків". Процес і результат - це дві автономні складові соціального явища, які зазвичай наділені різними властивостями. Мобілізація - це процес у якому служба у війську - результат. Мобілізація арифметично "справедлива", але наш вояк-робітник у "результаті" цього не зауважить. І вважатиме, що оскільки результат "несправедливий", то й процес був таким же.

Чи є в нас "справедлива" винагорода праці? Чи "справедливо", що одна людина паше на двох роботах, а інша її податками отримує субсидії? Мобілізація - це процес соціального розподілу, як розподіл винагород на ринку праці, субсидій чи політичної участі. І, ймовірно, він підлягатиме тим самим перекосам, що й інші. Мені можуть заперечити, що служба у війську більше подібна до права голосу, але скажу, що й ним користуються нерівномірно - дехто взагалі не ходить на вибори, а дехто ходить, щоб написати у бюлетені слово "х...й". Тож, у дійсності навіть електоральна участь (формально доступна всім) розподіляється нерівномірно. Я навіть не говоритиму, що зрівнялька не лише не завжди можлива, але й не завжди потрібна. Після досвіду більшовизму нам це відомо.

Змодельований приклад показує дві важливі речі: 1) навіть, якщо зробити мобілізацію процедурно справедливою, левова частка людей цього все одно не помітять, 2) а це загострює питання пріоритетності: перемога чи зрівняльна справедливість. Вочевидь, мобілізація не може бути "справедливою" у принципі, навіть якщо обрати найпростіше арифметичне визначення останньої. І дискусії про неї, які мені трапляються на очі, видаються більше сублімованими дискусіями про нерівність, а не про перемогу. Замість розмов про ковбасу й пломбір, дискутуємо про мобілізацію. Нарація змінилася, а семантика лишилася.

Замість справедливості, варто мабуть, говорити про функціональність. Які її цілі і чи вона їх досягає з точки зору необхідності перемоги? А це, вочевидь, розмова зовсім про інше, аніж те, що стало центром обговорення.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0SjCjXQGCVznFoZ8HW9wo1GwXHAq4YTzdVzBD8BqFjoNvTaHnFn93irnuVKug86jbl&id=100000809759077
 
+2


Cy
Помню Трамп махал желтым хохолком, гонял авианосцы к берегам Кореи, обещал раз и навсегда покончить с угрозами тоталитаризма.

А потом покушал стейков с пухлым Кимом и был таков.

Никто не захотел проверять на какой стадии АПЛ северян и что может долететь из их межконтинентальных ракет.

И если даже из трех десятков долетит парочку по США, парочку по офисам Самсунга и парочку по Тайваню, то мир который мы знаем, станет сильно беднее и опаснее.

И это нас приводит ко второй части Марлезонского балета.

Что технически Саудовская Аравия, Иран, Южная Корея, Тайвань, Бразилия и еще с десяток стран уже готовы производить ядерное оружие.

Ничего там нет особо секретного на 2024 год - Пакистан смог и они смогут.

Да, энергоемкая вещь, да центрифуги, реакторы, линии электропередач характерные, железные дороги.

То есть вскроют конечно быстро начало работ, ну и что дальше?

Заблокируете "Стим" и пейпал?

Неофитов от производства ядерных устройств сдерживают только угрозы санкций и надувание щек старых членов ядерного клуба.

Но теперь когда все увидели, что санкции работают долго, а влезать в новый Ирак на западе никто не хочет, возникает всего один вопрос.

Что может сделать неядерная страна, против, например, РФ, Ирана и Северной Кореи?

Которые передают друг другу через Каспий ракеты и дроны как горячие пирожки, гоняют самолеты и подлодки с тяжелым вооружением, и работают по Харькову северокорейской баллистикой?

Особенно когда запад начнет голосовать, собираться на каникулы, а тут у них случится минет президента в оральном кабинете, Орбан, кризис с латинос и понос с золотухой.

Есть только один выход - клепать ядерное оружие и средства доставки. К этому выводу и придут.

Украина вон или ЮАР отказались от ядерного оружия, прямо расцвели, похорошели, войны нет, всего 20 лет и по Днепру судоходство восстановят, спасибо за гарантии, не надо, мы как то сами.

А чем больше стран держат друг друга на мушке сдерживания, тем больше шанс, что мы откатим планету опять к камням и дротикам.

Вот поэтому я считаю, что скоро проголосуют за помощь в США и поедут еще батареи ПРО нам и ОТРК еще будут.

Ибо мир, где еще два десятка стран решат, что нужно оружие массового поражения, или тебя будут хлестать баллистикой под рассказы по CNN о демократии, очень быстро превратится в пепелище.

https://www.facebook.com/100006071894836/posts/pfbid0iz85E11ECok3XEAa1j8LnaNUUSFkj3Zii9PY9TTLFjTgJeTrbuLeJznXjqxwRyTbl/
 
+2

Cy
Якось пропустив призначення клоунів Гончарука і Мілованова ака "я - дебіл" в наглядову раду УкрОборонПрому.
Цирк продовжується. Якщо ця країна виживе врешті-решт, то це буде чудо.
Вже не згадую призначення Тарана і решти мудил на теплі посади в посольствах різних країн.
Як же дістали ці "ефективні' мендежери кварталівські. Народ має повністю до дна відчути наслідки дурноватого вибору.
 
+6

Cy
BREAKING: White House National Security Council Coordinator for Strategic Communications John Kirby releases US intelligence that Russia has fired North Korean ballistic missiles at Ukraine!

Тепер ше й від ракет КНДР відбиватись
 

Cy
1 січня 2024 року на 89 році життя помер Ніклаус Вірт, автор мови програмування Pascal, лауреат Премії Тюрінга та один із першопрохідців інформатики


Пішла епоха.
 
+3

Cy
2NikToo (30.12 в 16:07) № 2568919
-----------------------------------------
Волонтерство якоюсь мірою дає державі можливість творити всяку дурню.
ПЖ зібрав 250 млн на щось там корисне значить держава може витратити цих же
250 млн на щось корисне типу серіалів для каналу, який нікому не потрібен.
"Телеканал "FreeДом" закупив серіалів на майже 250 млн грн із держбюджету"


Волонтерство дуже корисне, але десь ми звернули не туди(
 
+6

Cy
2MGUkrMaks (30.12 в 13:05) № 2568867
-----------------------------------------
Нічого хорошого в цих цифрах нема.
Лише показує, що держава не справляється з своїми функціями.
По хорошому волонтерство мало б йти на спад і вибудовуватись система постачання.
Як це було в 2014-2015 роках.
 
+8

Cy
2Green (30.12 в 11:31) № 2568847
-----------------------------------------
Навіть якщо припустити, що це так, то за кілька днів неможливо провести розвідку/дорозвідку всіх об'єктів щоб визначити чи варто витрачати туди ракети.
Ніхто просто так не запускає ракети.
 

Cy
2Green (29.12 в 16:57) № 2568674
-----------------------------------------
Інфа від Залужного чи від Брауна?)
Якщо бачиш в повідомленні такі точні цифри, то зазвичай це для того щоб переконати читача в "правдивості"
Зєінформ теж постійно цим грішить, коли викидає фейки)
 
+3


Cy
https://biz.liga.net/ua/all/all/article/spozhyvchii-optymizm-yak-pochuvaie-sebe-ekonomika-ukrainy-naprykintsi-2023-roku

Невеликий огляд економічної ситуації.
Загалом споживчий сектор, роздрібна торгівля ще так-сяк за рахунок великих вливань ззовні, а все решта - кепсько.
 

Cy
2deeppurple78 (29.12 в 11:44) № 2568604
-----------------------------------------
Я так розумію, що про збиття Кинджалів ми не повідомляємо, щоб не розкривати місцерозташування ППО
 
+2

Cy
2zander (29.12 в 08:56) № 2568570
-----------------------------------------
Таке враження, що у Львові якщо долітає, то завжди прилітає.
Такі реалії поки
 

Cy
2zander (29.12 в 08:26) № 2568562
-----------------------------------------
Під сотню буде ракет.
 

Cy
Світло наче поки є, куди намагаються цілити незрозуміло.
Можливо по позиціях ППО
 

Cy
2Green (28.12 в 21:36) № 2568523
-----------------------------------------
Залужний вже казав, що можуть готувати до 10 бригад одночасно. Це десь приблизно 40 тис осіб.
Якщо на підготовку витрачати місяць, то звідси і отримаємо цифру в 500 тис мобілізованих за рік.
 
+5

Cy
Прогнозы о заходе ВСУ в Крым осуществились — украинцы были там этим летом, — ГУР МО Украины

А, цікаво)
 

Cy
Державний телеканал "FreeДом" закупив серіалів майже на 250 млн грн, виділених із бюджету, за останні п'ять місяців. Про це повідомив у Telegram нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Прості менджери. Прості рішення.
 

Cy
Мобілізація виявляється завданням, з яким нинішня система управління країною не може впоратися. Значить, або доведеться міняти систему управління, або міняти прапор над столицею на чужий прапор.

Одна з базових теорем кібернетики, сформульована Вільямом Россом Ешбі, стверджує: складність системи, яка керує, не може бути нижче складності системи, якою вона керує. А якщо навпаки? Тоді система, якою керують, буде розвиватися (міняти стани) випадковим чином, або катастрофічно спроститься.

Простішою мовою: якщо система управління зустрічається з викликами, з якими не може впоратися, вона колапсує.

Мобілізація є питанням не військовим, а політичним та управлінським. Політичний аспект полягає у справедливості. Управлінський аспект полягає в можливості реалізувати задумане.

Небачена на українських теренах концентрація влади призвела до того, що така надмірно спрощена система управління не може впоратися з викликами. Я про це попереджав у серпні 2019 (три статті по цій темі у коментарях).

Найкраще можуть впоратися з викликами дві системи: демократія та сильний авторитаризм. Демократія живиться силою громадянського суспільства та здатна на інновації. Сильний авторитаризм на кшталт російського здатен на примус.

Слабкий корумпований авторитаризм не здатен ні на те, ні на інше. Залучити громадян він не здатен, бо вони йому не вірять. Застосувати силу він також не здатен, бо все купується. Як казав Салтиков-Щедрин, строгість законів компенсується необов'язковістю їх виконання.

Українська система являє собою суміш демократії та слабкого авторитаризму (Андрій Длігач казав неодноразово про "кілька держав", що співіснують в Україні). Демократія показала свою силу на початку 2022, коли громадянське суспільство ринуло закривати собою всі управлінські діри: йшло добровольцями до ЗСУ, з нуля створювало тероборону, налагоджувало волонтерські поставки, рятувало людей з тимчасово окупованих територій тощо. Але громадянське суспільство у нас -- це активна меншість, його потенціал не безмежний.

Решту української системи управління становить слабкий авторитаризм (за термінологією Дарона Аджемоглу, "паперовий левіафан"). Він надзвичайно концентрує владу: всі рішення ухвалює невелика управлінська команда, уряд низведений до статусу підрозділу офісу президента, роль парламенту значно зменшена і він закритий від громадян, роль місцевого самоврядування значно зменшена, роль медіа зведена до "єдиного марафону" тощо. Але така сконцентрована система влади не має сильних довгих рук, щоб вчинити систематичний примус щодо своїх громадян. А недовіра до системи породжує бажання вийти за межі її впливу й контролю.

(До речі, зверніть увагу, що ніхто не спрямовує свою критику в бік уряду, який вніс законопроєкт, чи в бік парламенту, який його розглядатиме й ухвалюватиме. Всі знають, де знаходиться центр управління польотами.)

Gennadiy Druzenko писав про комунікаційну проблему, але це лише наслідки управлінської проблеми.

Питання мобілізації -- це передусім питання справедливості (грубо кажучи, треба мобілізувати пару відсотків населення, і справделивість полягає у рівномірному розподілі цих відсотків по різних соціальних групах, з наявністю чітких, прозорих та обґрунтованих винятків). Якщо система не зможе забезпечити справедливість, буде соціальний вибух. Якщо система буде закручувати гайки в умовах корупції та тотальної недовіри до неї, буде соціальний вибух. Якщо система не зможе впоратися з викликом, над її будівлями замайорить російський триколор.

По суті, ми станемо свідками й учасниками остаточного зламу пострадянської системи управління й народження чогось нового, адекватнішого часу й викликам. Або ненародження, з усіма наслідками.

Я розглядаю цю ситуацію не в політичному, а в суто управлінському плані -- з точки зору кібернетики. Система, нездатна впоратися з викликами, колапсує. Або змінюється.

Оглядачі після прес-конференції президента писали, що він не планує міняти систему управління. Але чинна система неадекватна викликам. Ось чому питання мобілізації відкладалося, поки було можливо: адже було очевидно, що з цим система не впорається.

Що варто зробити у практичному плані? Як змінити систему управління?

1. Уряд.
Це ключова точка. Уряд, який не має права голосу у ключових питаннях, не зможе впоратися з викликами війни. Проблема не в тому, хто урядовці, -- проблема в тому, що рішення ухвалюються в іншому місці, і туди ж покладається відповідальність за них.

Уряд національної єдності, що об'єднує правляче політичне угруповання та опозицію, -- це смішно. Там не буде згоди всередині, пропозиції цього уряду не схвалить парламент, а президент накладатиме вето. Це буде безкінечна політична гра у волейбол аж до втрати країни.

Потрібен не уряд національної єдності, а уряд національного порятунку, що складається з фахівців, які не мають політичних амбіцій і готові поставити хрест на подальшій політичній кар'єрі, бо їм на неї начхати. Туди мають увійти цивільні й військові, які мають авторитет принаймні в тих колах, де вони відомі, щоб скористатися підтримкою громадянського суспільства (один із наслідків концентрації контролю над медіа -- ми не знаємо своїх героїв, в широкому розумінні). Такий уряд має бути затверджений парламентом, який бере на себе зобов'язання підтримувати його пропозиції. Такий уряд має робити справу, не слухаючи вказівок з Банкової. Системна і справедлива мобілізація, максимально швидкий розвиток військово-промислового комплексу, порятунок економіки від руйнівних наслідків мобілізації, підтримка фінансової стабільності, стимулювання економічного відновлення -- ось основні завдання нового уряду.

2. Парламент
Парламент необхідно відкрити для журналістів, щоб всі процеси були максимально прозорі для суспільства. Тільки так можна вибудувати довіру. Ihor Lutsenko писав про обов'язкову ротаційну мобілізацію членів парламенту -- чоловіків; звучить занадто радикально, але в такі часи радикальні рішення можуть швидко змінити ситуацію на краще.

Я не коментував тему мобілізації останні місяці, бо не є фахівцем. Однак нині йдеться про проблему суто управлінську, і для мене важливо, щоб ми адекватно розуміли її, не зводячи лише до комунікації, корупції, зрадництва чи інших простих пояснень. Врешті, як написав вранці Eugene Nayshtetik, промовляння політиками до суспільства правильних слів само по собі не вирішує жодної проблеми.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02LKE9154SyBHUwE37fUBRSLB2PLH9FDUymXpsDeW7ozN3qQu2k16bLVaKee7SVHMVl&id=1673359536
 
+3

Cy
Ще цікаво де знайдуть фінансування для 500 тис новобранців.
Наразі й так економіка ледь жива і здатна забезпечити витрати на рівні 30-40% від потреб.
А чим далі тим буде складніше діставати гроші з ЄС і США.
Ця вся конструкція зможе протриматися не більше року за умови, що розблокують гроші республіканці і ЄС в січні.
А далі або нове фінансування, або домовлятися, або урізати витрати суттєво.
 

Cy
2Green (26.12 в 12:26) № 2568045
-----------------------------------------
Цікаво що приймуть в остаточній редакції і наскільки будуть використовувати інструменти прописані в законі.
Скажімо блокування банківських рахунків чи відправку повістки мейлом.
Ну і чекаємо від соціологів нових опитувань щодо рейтингів)
 

Cy
Щось Умеров поламався, треба нового міністра.
Кількість дурнуватих заяв суттєво більше норми
 
+6

Cy
Рік тому 22 грудня перейшли за 100 тис кацапських втрат.
Сьогодні 21 грудня і маємо 350 тис, тобто лише за один рік +250 тис втрат у них.
Війна набирає обертів.
 
+3

Cy
2Green (21.12 в 11:24) № 2567124
-----------------------------------------
Там і без нього вистачає некомпетентних людей.
 

Cy
Хованки від ракет, російські шпигуни і багато української зброї. Інтерв'ю з директором "Української бронетехніки" Бельбасом

https://www.epravda.com.ua/publications/2023/12/21/707951/
 
+2

Cy
2shooter (20.12 в 18:18) № 2567059
-----------------------------------------
Це можна порівняти з будь-якою іншою залежністю)
Портнікова вже не вистачає, переходимо на Чаплигу. А далі як піде. Теорій змов багато є, конспірологія безмежна)
 

Cy
Цікаво послухати, раджу
https://youtu.be/C8MViq-WXnU?si=vzHbVni7iso2PNjc
 

Cy
2Fil (19.12 в 13:08) № 2566814
-----------------------------------------
Та чого.
В нас теж ОПЗЖ, Довіра і Голос єднаються з СН)
 
+4

Cy
EU officials have considered reactivating the Article 7 punishment procedure for rule of law breaches, which can result in the suspension of Hungary’s voting rights. It can be blocked by another member state, but Poland is not seen as a protector anymore.

FT
https://www.ft.com/content/96d15e1a-4e23-4013-a5ba-8234f993b8b4
 
+2

Cy
2NikToo (15.12 в 20:50) № 2556491
-----------------------------------------
Дяк
 

Cy
Поляки вже давненько ніякої військової допомоги нам не слали.
Чи я помиляюсь і щось пропустив?
 

Cy
2zander (15.12 в 14:22) № 2556428
-----------------------------------------
Ага)
Кумедно читати коментарі від якихось навіжених жіночок під відео типу
"Агов!!!Якби гранати були справжні то повбивало би 100%, а це щось типу петард"
 

Cy
Та, відео з засідання, де депутат СН підриває людей епічне.
 

Cy
2Green (13.12 в 14:24) № 2556047
-----------------------------------------
Люди, які щось тямлять, коментувати зараз не поспішають. Тим паче, що мало кому відомо реальний рівень пошкодження системи.
А дискутувати з маркетологом про сюкіріті взагалі дивно. Як і довіряти його інформації теж
 
+7

Cy
Київстар так і не підняли досі.
Думав, що за 24 години впораються, але, схоже, що все значно серйозніше.
 

Cy
2AG (12.12 в 12:24) № 2555835
-----------------------------------------
Та звісно, це ж не г-ну Данілову під обстрілами сидіти з лімітом бк.
 
+2

Cy
2Green (12.12 в 11:55) № 2555820
-----------------------------------------
Ще один текст цього клоуна тут і буде бан на місяць.
 
+4

Cy
Співробітники ГУР допомогли залізничникам організувати рух вантажівок між Україною та Польщею


Логічно. ГУР може ще зайнятись прибиранням снігу, теж нагальна проблема.
 
+5

Cy
❗️В енергосистеми склалась важка ситуація. Споживання через похолодання перевищує прогнозоване на 2,7%.

🔹Сьогодні похолодання збільшило споживання. Це призвело до виникнення дефіциту в енергосистемі.
🔹 З 11 до 19:00 для збалансування енергосистеми буде застосовано аварійну допомогу зі Словаччини, Румунії, Польщі.


Тобто система вже не витримує при мінімальних морозах. І це ще нічого не починало прилітати. Нормально так підготувалися до зими
 

Cy
2Smooth Pimp (02.12 в 09:10) № 2543984
-----------------------------------------
Кількість трьох крапок зашкалює)
Людина явно впевнена в тому, що пише. Чимось схоже на улюбленого Гріном блогера.
 

Последние новости
В'ячеслав Суркіс про головну мету в кар'єрі: "Грати за першу команду "Динамо". А якщо все добре піде..." Вячеслав Суркис: «Дети из Академии «Шахтера» непрерывно оскорбляли меня, моего отца, всю мою семью» В'ячеслав СУРКІС: "Діти зі "Шахтаря" почали ображати мою родину, мене, деяких гравців "Динамо" та сам клуб" В'ячеслав Суркіс порівняв святкування голу "Динамо" U-19 у ворота "Шахтаря" з діями Степаненка у 2016 році "Намагався мене вдарити". Воротар "Динамо" U-19 розповів, що сталося після фінального свистка матчу зі "Шахтарем" Сборная мэров Украины под руководством Ковальца заняла третье место на Евро-2024 В Комитете арбитров УАФ оправдали пенальти в ворота «Динамо» в матче киевлян с «Шахтером» "Мені сподобалося, як він перетворив "Динамо" після Луческу". Легенда киян високо відзначив роботу Шовковського Забив 15 голів. Колишній нападник "Динамо" потрапив до резервної команди сезону чемпіонату Кіпру Игорь Цыганик: «В матче «Динамо» — «Кривбасс» ожидаю довольно интересную игру с голами»
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
24%
24%
До року
13%
13%
Більше року
24%
24%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%