ОДИН ПРОТИ ВСІХ. ДО ВІЗИТУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ У США.
Почався візит Президента України до США. Спробуємо спрогнозувати - чим він може закінчитися з погляду заявлених Зеленським цілей та їх можливої реалізації.
Зеленський перед візитом зробив декілька знакових заяв які у адміністрації Байдена викликали "глухе незадоволення", а деякі посадовці Держдепу почали відкрито виказувати сумніви в адекватності українського Президента.
Спочатку Президент різко висловився про цифру у 80 тисяч загиблих яку з посиланням на дані Пентагону опублікувало видання WSJ - "Це брехня! Реальна цифра суттєво менша ніж та, яка була опублікована"! Це пролунало у той час, коли абсолютно всі світові та й українські аналітики вважають цифру у 80 тисяч "вкрай консервативною" і "абсолютно мінімальною",
Потім у інтерв'ю виданню "New Yorker" Президент України заявив, що у тому, що Україна втрималася заслуга виключно стійкості її армії та народу. Про допомогу союзників Президент не згадав.
Президент стверджує, що не сприйняття Байденом його "Плану Перемоги" буде "жахливою помилкою".
Президент наполягає на тому, що будь які переговори з москвою можуть бути виключно на основі української "Формули миру" що апріорі "відключає" участь у омріяному Президентом листопадовому "Другому Саміті миру" Китаю, багатьох держав "Глобального півдня", та росії - повне втілення у життя багато у чому ультимативної "Формули" не розглядають як можливе навіть союзники на чолі з США. "Зеленський вперто демонструє нульовий рівень спроможності до компромісу під час військових невдач ЗСУ і це визиває сумнів щодо адекватного сприйняття ним реальності". Це точка зору провідних посадовців зі Східно-Європейського відділу Держдепу США. Тепер розглянемо анонсовані тези з "Плану Перемоги з точки зору їх сприйняття американськими та європейськими лідерами.
"Україна повинна отримати запрошення до НАТО і мати затверджену прискорену процедуру набуття членства". Втілення цього пункту у життя неможливе в принципі. Проти будь якого вступу як мінімум три Держави Альянсу, проти прискореного США та Німеччина. Україна в принципі не готова до Членства у Альянсі, бо. рівень втілення стандартів НАТО у Державі вкрай низький - 332 з 1150ти протягом вісьма років. Але головне інше - жодна країна НАТО не бажає воювати з рф за Україну. Один пункт з чотирьох у жодному разі не буде сприйнятий союзниками.
"Україна повинна отримати усю обіцяну зброю та усю, яку вона вона запросить у майбутньому максимально швидко", Здійснити бажане неможливо - ОПК Держав-союзниць повинні вийти на рівень забезпечення як своїх потреб, так і потреб ЗСУ лише у другій половину наступного року. До того Україна буде отримувати допомогу на рівні максимум цього року.
"України вимагає достатньої кількості далекобійних американських, французьких та британських ракет та надання дозволу на їх використання по території рф". Задовольнити бажання Президента неможливо по причині як вкрай обмежених запасів подібних ракет у Державах виробниках, та і по причині обмеженої кількості їх виробництва. Тобто надана можлива кількість їх не призведе до істотних змін на полі бою. Також у Пентагоні наголошують на тому, що Україна не має потрібної кількості спеціалістів з оперування навіть вже наданою закордонною зброєю через проблеми з мобілізацією та навчанням.
"Україна вимагає підсилення санкцій проти банківської системи рф. ключових галузей її економіки та введення вторинних та третинних санкцій які унеможливлять обхід вже введених". Цей пункт США можуть задовольнити тільки у частині "третинних санкцій" - максимальний поріг введення структурних вже практично досягнутий, підсилення їх викликають небажані економічні та фінансові наслідки у економіках Держав-союзниць.
По факту "План Перемоги" від Зеленського вже відкинутий США у особі Президента та двох кандидатів у Президенти хоча деякі його частини все ж таки будуть втілені у життя. Що далі?
Президент України добився головного - росія не буде представлена на майбутньому "Самиті миру". Буде його повторення з меншим, ніж минулого разу, наповненням. "Формулу миру" від України ніхто
розглядати не буде, а рівень представництва буде знижено. Буде майже гарантована пролонгація гарячої фази війни на 25й рік На що розраховує Зеленський у майбутньому якщо фактично торпедує можливі компромісні домовленості з рф та вимагає абсолютно нездійсненого у своєму "Плані Перемоги"?
Україна завдяки укладеним "Безпековим договорам" та двом кредитам, у 35 мільярдів доларів від ЄС під заставу російських відсотків від заморожених вкладів, та 10 мільярдів від США під аналогічні умови, в принципі має необхідні для продовження війни ресурси до кінця наступного року. Зеленський вже відкрито робить ставку на зміщення путіна з посади президента рф у результаті критичного наростання проблем у російській економіці, фінансовій системі та у військовому виробництві яке вже наприкінці наступного року не зможе задовольняти багато ключових потреб російської армії, зокрема у системах ППО та бронетехніці.
Чи спрацює розрахунок Зеленського на те, що росія не витримає та почнеться каскадне руйнування її економіки і це спричинить зміну влади та прихід до неї договіроспроможних представників російського істеблішменту? Союзники, окрім Великобританії, вважають що ні - той же Китай не дасть російській економіці та фінансовій системі "впасти" на рівень каскадного руйнування. Окрім того Зеленський не зважає на реальний стан економіки та суспільства в Україні і далеко не факт що останнє витримає ще рік війни без результатів на полі бою та з наростаючим рівнем втрат.
Ситуація для Зеленського зараз вкрай важка - його дипломатія увійшла у глухий клінч з союзницькими дипломатіями і зараз він практично б'ється один проти всього світу не маючи підтримки своїм ініціативам ані серед союзників, ані серед держав "Глобального півдня", Глухе незадоволення союзників згодом може вилитися у їх не менш глухий спротив - для закупівель зброї у них на кредитні гроші все одно будуть потрібні дозволи влад Держав, а ті, з-за "об'єктивних обставин" можуть почати "сушити бойові дії" не надаючи ЗСУ необхідної для ведення бойових дій зброї. Ну а обмеження бюджетної підтримки зроблять владу Зеленського всередині України банкрутом у очах власного населення. Як розвернуться події надалі - будемо бачити, але навряд чи Президент України зможе підім'яти під себе увесь світ. Місія апріорі нездійснена.