Сообщение #2486536 Просмотреть на стене →

#Черкаси #історія #історіясвітовогофутболу #тенденціїукраїнськогофутболу #VIVAVIVAУКРАЇНА
Сезон 1959 року видався найуспішнішим в радянській історії черкаської команди. У першості класу «Б» «Колгоспник» посів досить високе 4 місце. У цьому ж році колективу з Черкас довірили захищати честь країни на 4 міжнародних сільських іграх молоді, що проходили в Болгарії. Підопічні Лермана і його помічника Атбаш'яна, по черзі обіграли команди Румунії (6:0), НДР (1:0) та Польщі (4:0). У фіналі був переможений колектив господарки змагань, Болгарії (4:1). Переможцями ігор стали футболісти: І.Хаткевич, А.Гончаров, І.Кобилочний, М.Федорков, Т.Урбанський, Д.Городецький, В.Марков, І.Терлецький, К.Попандопуло, М.Вульфович/Табаков, Б.Соколов, Л.Яровий, Л.Варга[3].

Надалі, виступаючи в класі «Б», черкащани особливих успіхів не добивалися, стабільно займаючи місця в середині турнірної таблиці. Лише в 1967 році, перейменований в «Дніпро», колектив під керівництвом старшого тренера Франца Атбаш'яна, боровся за високі місця, але в підсумку фінішував лише на шостій позиції. В іграх за Кубок СРСР найбільш успішним був сезон 1961 року. Колектив Миколи Заворотного, який змінив на тренерському містку Лермана, пробився через ігри зонального етапу і вийшов в 1/32 фіналу, де в гостьовому поєдинку, завдяки голу Михайла Вульфовича, зумів обіграти кутаїське «Торпедо». Але в 1/16 фіналу «Колгоспник», в напруженому поєдинку поступився ленінградському «Зеніту» 0:1[4] і змушений був зійти з дистанції. У розіграші кубкового турніру 1962 року, команда стартувала з перемоги над чернівецьким «Авангардом» 1:0 і на наступному етапі зустрілася з дніпропетровським «Дніпром». Основний і доданий час поєдинку закінчився нічиєю 1:1. Згідно регламенту, довелося проводити додатковий поєдинок. Але і він не виявив переможця, основний і додатковий час завершився з тим же результатом, що і в першому матчі. Командам нічого не залишалося, як через кілька днів грати втретє. Чергова зустріч суперників знову не виявила переможця — 0: 0. У підсумку переможця довелося визначати за допомогою жереба, який виявився вдалим для черкаської команди[5]. На наступному етапі «Колгоспник» обіграв одноклубників з Полтави 2:0 і лише на півфінальній стадії зонального кубкового турніру змушений був зійти з дистанції, поступившись «Суднобудівнику» 1:3

Тричі грали у Кубку СРСР з дніпропетровським Дніпром,матч та 2 перегравання,але всі матчі завершувалися внічию!! Тоді не було післяматчевих пенальті -,і як тоді ЧС-жереб :)
СРСР так декілька разів програвали на ЧС на високих стадіях турніру Чилі,зокрема