Сообщение #2164424 Просмотреть на стене →

Продовження:
‼️ ВІЙСЬКОВО-ПОДАТКОВІ «2% з ОБОРОТУ»‼️
…..…….. про спрощення з ускладненнями ………….

🇺🇦 З КОЛИ? та ДО КОЛИ?
Т.з. «тимчасовий режим оподаткування» (далі – ТРО) діє з 01.04.2022 до закінчення воєнного/надзвичайного стану (25.04.2022р. на сьогодні, але сподіваємось, що раніше та без жертв).

🇺🇦 ПРАВО чи «ОБЯЗАЛОВКА»?
Перехід на 2% - це не обов’язок, не «автомат», а за бажанням.

🇺🇦 ХТО МАЄ ПРАВО?
За загальним правилом: ФОПи та юрособи, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 млрд грн. (з ПДВ чи ні?! – відкрите питання; про який «календарний рік» йде мова?! – мабуть, про 2022).
Виключення: «азартні гравці» (в т.ч. лотереї, букмекери), «обмінники», «акцизники» (за деяким виключенням), «кориснокопальники», фінустанови (зокрема, страховики, банки, ломбарди), відокремлені підрозділи юросіб не платників ЄП, нерезиденти.

🇺🇦 СТАВКА ПОДАТКУ?
Як відомо - 2% доходу (скоріш за все за «касовим методом») при звільненні від ПДВ та податку на прибуток.
По суті зазначена ставка ЄП створює податкове навантаження у сумі 2% від отриманих коштів від реалізації товарів/робіт/послуг (але не слід забувати і про інші негрошові доходи на «спрощенці»).

🇺🇦 ЩО З ПДВ?
За загальним правилом «ТРОшники» звільняються від ПДВ (щодо операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України).
Проблеми/питання:
- що з «імпортним» ПДВ?! – скоріше за все нічого гарного (адже «ввезення товарів на митну територію України» є окремим об’єктом оподаткування ПДВ (п.п. в) п.185.1. ст.185 ПКУ). Єдиним позитивним виключенням буде ввезення товарів оборонного призначення (але дана пільга врегульована іншими нормами (див. п.32 Підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ)).
- чи анульовується у ПДВшників ПДВ-статус (є пряма норма закону - п.п. "б" п.184.1 ст.184, але у новому законі є умова щодо "післявоєнного повернення" - див. далі) з відповідними «умовнопродажними» (відсутня норма про звільнення від оподаткування ПДВ «перехідних» залишків запасів, необоротних активів)) та іншими наслідками (в т.ч. неможливістю у подальшому реєструвати не зареєстровані на сьогодні ПН/РК та відповідно надати «ліміт»/ПК своїм покупцям)?!
- якщо анульовується, то чи потрібно буде після закінчення воєнного стану подаватись на ПДВ-реєстрацію, щоб поновити довоєнний «ПДВ-стан», та як бути з товарами, придбаними за часів ТРО (тобто без ПДВ), а їх реалізація відбуватиметься вже «у час ПДВ»?!

🇺🇦 ЯКИЙ ПОДАТКОВИЙ ПЕРІОД?
Податковим (звітним) періодом є квартал. Але – авансові внески ЄП сплачуються щомісячно (за підсумками попереднього календарного місяця).

🇺🇦 ЯК ПЕРЕЙТИ?
Для цього потрібно подати відповідну заяву, хоча форми ще немає (чи необхідно додавати розрахунок доходу за попередній календарний рік?! – будемо сподіватись, що ні, оскільки новий закон про це не зазначає).
Податись потрібно до останнього числа місяця, що передує періоду, у якому особа перейде на "ТРОшну" систему оподаткування (на сьогодні до 31.03.2022р., щоб стати платником ЄП за ставкою 2% з 01.04.2022р).
При цьому, оскільки звітним періодом є квартал, то скоріш за все обрати ТРО можна лише раз на 3 місяці. Але хотілося б роз’яснень про помилковість такого судження!

🇺🇦 ЧИ ОБИРАТИ 2%?
Тут кожен сам собі пан.
Але, у будь-якому випадку рішення повинно бути виваженим та прийматись, зокрема, з урахуванням наступних аспектів:
- т.з. «ПДВшні особливості» (про них йшлося вище)
- для юридичних осіб на загальній системі оподаткування т.з. «прибуткові особливості» (чи необхідно виключати з декларацій на прибуток після закінчення воєнного стану «ТРО-шний" дохід (яким чином); як бути з можливим подвійним оподаткуванням (у випадку, коли оплату юрособа отримала за часів ТРО, а відвантаження ТМЦ здійснено після закінчення воєнного стану (тобто на загальній системі оподаткування)?!
- розмір торгівельної націнки (очевидно, що 2% не для низькорентабельного бізнесу), наявність та розмір постійних витрат, наявність потенційних збитків (зокрема, у вигляді втрати, пошкодження майна), стан дебіторської та кредиторської заборгованостей, співвідношення ПК і ПЗ по ПДВ та інш.

🇺🇦 «ПІСЛЯВОЄННЕ ПОВЕРНЕННЯ»
Після закінчення воєнного стану на території України "ТРОшники", з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення/скасування воєнного стану, автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій вони перебували до введення воєнного стану.
Але ж податковим (звітним) періодом є квартал, а не місяць!
Більше того, очевидно, що закінчення воєнного стану навряд чи співпаде із кінцевою датою звітного кварталу.

Очевидно, що для всіх цих нормативних суперечностей є підпункт 4.1.4. ст.4 ПКУ («презумпція правомірності рішень платника»). Щодо інших недоліків є надія на оперативність ВРУ (можуть дуже швидко, коли захочуть) та КМУ (не дарма ж було надано право визначати особливості нарахування та сплати ЄП).
Адже дуже хочеться, щоб бізнес хоча б у військові часи займався своєю безпосередньою справою та приносив державі максимальну користь!

P.s. Поки що оперативно готуємо запити на ІПК до ДПС, на роз’яснення до профільного комітету ВРУ по проблемним запитанням!!!
 
+1
Последние новости
Євро – не за горами! Як гравці "Динамо" тренуються у збірній України Гольовий рекорд юнаків "Динамо" Чому Буяльський, Піхальонок та Ко не на Євро? Експерти розібрали гравців "Динамо", яких не взяли на турнір Джерело: Кендзьора повинен вирішити контрактні питання з "Динамо" для продовження виступів за ПАОК. Йому дали на це тиждень "У теорії він уже міг бути готовим до збірної України": розкрито воротаря, що стане загрозою Луніну, Трубіну та Бущану Легенда "Динамо" порекомендував Луніну перейти до відомого клубу з Німеччини Владимир Шаран: «Буяльский — красавец в «Динамо», но в сборной на его месте действуют более сильные футболисты» Виталий Миколенко пропустил сегодняшнюю тренировку сборной Украины Тарас МИХАЛИК: "Можливо, добре, що Україна програла Польщі. А то команду вже мало не записали у переможці Євро" ВВС включив нападника "Динамо" до рейтингу гравців, за якими варто спостерігати на Євро-2024
Опрос
Скільки триватиме війна?
Менше місяця
13%
13%
Менше трьох місяців
26%
26%
До півроку
24%
24%
До року
13%
13%
Більше року
24%
24%
Оценки
Оцените действия игроков Динамо в матче с Мариуполем
Бущан
5,0
50%
Кендзера
4,0
40%
Забарный
5,0
50%
Сирота
5,0
50%
Караваев
3,0
30%
Сидорчук
6,0
60%
Шапаренко
6,0
60%
Буяльский
4,0
40%
Де Пена
4,0
40%
Цыганков
3,0
30%
Вербич
3,0
30%
Гармаш
4,0
40%
Тымчик
4,0
40%
Витиньо
4,0
40%