2Kova (13.09 в 15:01)
№ 1461282 Во что хочет играть Динамо Хацкевича ктото понимает? Может обьяснить?
-----------------------------------------
Баварія "Хайнкеса" 12/13 та збірна Нідерландів на ЧС-2014 року.
Нагадаю, що 2012 рік це ще панування тіки-таки в Барсі та Фурії Роха. Дрібний рух у центрі поля із космічною швидкістю. Треба було шукати протидію, і все геніальне було простим - грати без центру поля. Якщо атаки - то робити їх так, аби вони щонайменше зачіпали центр поля, в ідеалі м'яч одразу переводиться із своєї штрафної в чужу. Саме від цього пішла потреба в воротарях та захисниках із добрим довгим пасом, але вона, на відміну від більшості прийомів, з яких складалась анти-тікі-таківська тактика, це залишилось як постійна складова сучасного футболу.
Хайнкес, по-перше, розраховував на реактивність Рібері та Роббена, що могли миттєво побігти на довге закидання та один в один обігрувати гравців суперника за нестачі підтримки. По-друге, він поставив щільну гру в захисті навіть атакуючих гравців. Рібері та Роббен щільно грали проти фулбеків Барси в славнозвісному полуфіналі. Манджукіч у плей-оф переможної ЛЧ відмітився насамперед у захисті та боротьбі. Что говоришь, мальчишка? Так, як Бєсєдін. У півфіналі з 4:0 не було Манджукіча, тому Бускетса скували Гомес та Мюллер. Центр півзахисту грав персонально проти Іньєсти та Хаві. Якщо інсайди Барси розтягували ЦПЗ Баварії по флангах, то порожнечу миттєво заповнювали Лам, Алаба, Рібері та Роббен за ситуацією. Хацкевич це більш-менш вдало провернув із Фредом шляхом персональної опіки Шепелєвим. Саме тому грають так вузько в хацболі: страхувати ЦПЗ, яких можуть увести за собою атакувальні півзахисники суперника.
Тобто, атаки довгими пасами від свої воріт + захисна орієнтація ЦФ + персоналізована гра своїх ЦПЗ проти АПЗ супротивника.
Щось схоже намагався зробити Ван Галь через рік. Подивись голи Ван Персі на тому ЧС. Оце, саме оце є той футбол, який хотів награти Хацкевич. Але вже у Ван Галя за цим зовнішнім лоском голу в два паси від своїх до чужих воріт ховався звичайний лошадиний футбол, який швидко скомпрометували в АПЛ. Тому що ця тактика була вузькоспеціалізована - знайти антидот до тіки-таки. Проти інших сучасних тактик вона неефективна.
Ну ї додати, що Хацкевич і близько не Хайнкес чи Ван Галь. Власне, ці тренери не ставили б
#хацбол, бо розуміли б, що в чемпі дєрєвях грати деревиною це свідомо знижувати свої шанси на перемогу. Ось Хацкевич і побудував, що хотів - хибний карго-культ тактики, що була покликана припинити домінацію тіки-таки 5-6 років тому і нічого більше.