В тому, що президент США Джо Байден не якийсь там нарцис чи безвідповідальний популіст, особисто я переконаний.
То, чому ж він поводить себе постійно як "гальмо", навіщо надаючи зброю Україні, постійно тримає її військових на "короткому поводку" своїми заборонами?
Ясно, що це якась стратегія. Але, яка? Щоб розібратися з цим, треба зрозуміти яку головну мету поставив собі Байден. Він багато разів про це говорив, починаючи з 2022 року.
Своєю головною метою він бачить недопущення розповсюдження цієї війни на інші країни Європи. Бо, якщо до цієї бійки приєднається ще хоч одна країна (навіть така, як Білорусь), то вона перестане бути "локальним конфліктом", а стане "війною у Європі". А від цього вже до світової війни рукою подати. Обидві світові війни 20 сторіччя починалися саме як "війни в Європі".
Оскільки агресивністю РФ напряму США керувати не можуть, то вони намагаються це робити непрямо, прокреслюючи для ЗСУ "червоні лінії", а потім, в залежності від поведінки хуйла, дозволяючи їх долати, коли він підіймається ще на одну сходинку ескалації. Згадайте, так було з наданням Україні танків, літаків, ракет дальнього радіусу.
Прокреслюються ці "червоні лінії" і через кількість, і через якість озброєнь, що надають Україні. Припустимо, танки дамо, але небагато і старі, а якщо "Абрамси", то без уранової броні. З літаками те ж саме: дамо, але старі європейські F-16, і ніяких більш нових "Грипенів" чи навіть "Міражів 2000". А чому тільки F-16? А тому що система обслуговування у старих і нових одна і та ж, але "нових не дамо", принаймні поки що. Це теж чергова "червона лінія".
Звісно, така поведінка вимагає багато зусиль та нервів, бо викликає критику зі всіх боків. Але, дідусь Байден на диво методична людина. І йому вдалося побудувати систему керування війною, яка не подобається всім однаково. А це означає, що вона успішна
Нагель