"Руки сверблять, нехай вже йдуть у наступ". Як живе Бердянськ в очікуванні морського десанту РФ
...
У нас тут была селява, по-научному – шемая. Наподобие таранушки, только жирнее. Но мы ее уже года три не видим. Судака тоже нет. Вот только камбалу потихонечку ловили, промысел был. Но в этом году, думаю, ее тоже не будет.
Про те, що досвідчений рибалка не згущує фарби, можна зрозуміти, прогулюючись пустельним пляжем санаторного курорту. Біля води стоїть гранітний камінь з написом "Тут водилися осетри", що нагадує про втрачене багатство Азова
Скульптуру рибини, яка давно стала тут міфом, встановили у 2011-му з ініціативи тодішнього нардепа від "Блоку Литвина" та тричі ексмера Бердянська Валерія Баранова.
80-кілограмового бронзового осетра вкрали в лютому 2014-го – відтоді його не зустрінеш не лише у морі, а й на постаменті.
...
– Якщо казати взагалі про настрої людей, то ми не бачимо великої проблеми, не бачимо сепаратизму, – продовжує Леонід Подколзін. – Так, сєпари тут є, але їх не більше, ніж у Києві чи Львові. Після 2014-го сєпарня затихла, поховалася. Вона – сциклива.
У Бердянську, як і інших містах, продовжують створювати терборону. За словами Подколзіна, явище це поки що не є масовим. Є лише кістяк із кількох десятків людей. Але у місті чимало тих, хто пройшов війну на Донеччині. Їм особлива підготовка не потрібна.
...
Місцевий патріот та бізнесмен Олександр Величко каже: "Бердянцы больше боятся провального сезона, чем возможного наступления Путина".
...
"Колектор може зламатися, ти – ні!".
На плакатах біля міськвиконкому Бердянська – чи то заклик, чи то твердження про незламність місцевого духу.
Людині непосвяченій городяни пояснять: через зношеність комунікацій постійно тече місцевий каналізаційний колектор.
https://www.pravda.com.ua/articles/2022/02/10/7323432/