Про ЗРК "Дніпро" небагато інформації, відомо, що роботи над цим проєктом в КБ "Південне" почалися до 2011 року, тому що він планувався для оснащення корветів проєкту 58250.
Після 2014 року роботи над цим проєктом прискорилися, щоб використовувати ЗРК для наземної ППО середньої дальності з використанням ракет Р-27 класу "повітря-повітря", які виробляла Україна, у варіанті "поверхня-повітря", так саме поступила і Німеччина у випадку ЗРК "Iris-T".
РЛС 1Л220У для комплексу була готова у 2018 році, також відомо, що були принаймі перемови з Польщію про використання українських ракет Р-27 у польському ЗРК "Нарев" "Раніше у цьому проєкті планувала взяти участь й Україна. Так, у 2017 році, тодішній гендиректор Укроборонпрому Роман Романов, запропонував польському міноборони спільну розробку системи ППО малої дальності «Нарва» (робоча назва Р-27 ADS — Air Defence System) з використанням авіаційних ракет Р-27, які виготовляє ДАХК «Артем»". 1 грудня 2017 року був першій практичний пуск ракети ЗРК "Днепр".
В 2018 році було повидомлення, що "Укроборонпром" закупив всі комплектуючі за кордоном, щоб почати виробництво ЗРК "Дніпро" замкнутим циклом! "В липні 2018 року видання «Народна Армія» повідомило про придбання необхідного закордонного обладнання для налагодження замкненого циклу виробництва ракет «буківського» калібру, яке в подальшому буде використане і для виробництва перспективного українського ЗРК середньої дальності (імовірно йдеться про ЗРК «Дніпро»)
ЗРК середньої дальності «Дніпро» продукт спільної діяльності українських оборонних підприємств".
Після 2019 року інформації про "Дніпро" немає, 27 червня 2022 року МО повідомило, що були задіяни ЗРК "Дніпро"...
Невже зараз так важко пустити 90 мільярдів гривень не на "дороги", а на облаштування виробництва цих ЗРК у тій же Польщі, тим більше, що наша ракета там розглядалася для власного ЗРК! А не благати Захід "закрити нам небо"!
-----------------------------------
Паразит, який захопив потоки в країні з 2019 року, не дуже цінує життя місцевих, не так сильно як власне набивання гаманця через бітум і інші схеми.
+3