👀Як новий пакет допомоги від США відкриє можливості ударів по РФ без дозволу на це?
Історія про те, що США постійно побоюються ескалації, неабияк напружує. Ми-то в Україні розуміємо, що кожен день американського зволікання вимірюється життями українців.
І вони розуміють, але продовжують боятися.
🇺🇸Вчора США передали Україні пакет допомоги на 375 мільйонів доларів за програмою президентського вилучення. Тобто напряму зі складів американської армії - українській.
Інсайдери пишуть, що США передали в цьому пакеті крилату авіаційну бомбу AGM-154 JSOW, дальністю 110-130 кілометрів. Та найцікавіше з приводу цієї бомби є припущення, що вона може стати водночас і зброєю, здатною летіти далеко вглиб території росії, і не порушувати при цьому деескалаційні «червоні лінії» США.
Як саме - розповідаю.
Насамперед, треба пояснити, що це за снаряд.
❗️AGM-154 JSOW - це не ракета, а малопомітна високоточна плануюча бомба загальною вагою близько 500 кг. Запускається вона з F-16. Її дальність - скромні 130 км. І то - лише в умовах висотного польоту. Тобто коли літак летить високо і робить скид цієї бомби по землі.
В умовах насиченості сучасного поля бою засобами ППО висотний скид неможливий. Адже ставить літак під загрозу. Тому-то, наприклад, наші літаки здійснюють всі бомбометання з режиму кабрування з маловисотного польоту. Кабрування - це коли літак летить низько, потім різко «задирає носа», трохи підіймається і виконує пуск. По навісній траєкторії.
При такому режимі пуску навіть про 130 км дальності AGM-154 JSOW мріяти не доводиться.
⁉️То як же нам здатна допомогти тоді ця крилата бомба?
Відповідь на це цікаве запитання спробували знайти аналітики українського профільного видання Defence Express.
AGM-154 JSOW можна перетворити на повноцінну крилату ракету.
Ще в середині 2000-х років компанія Raytheon, яка і розробила AGM-154, почала працювати над версією цієї бомби, яка мала стати крилатою ракетою шляхом додавання до неї малогабаритного реактивного двигуна. Це дозволило розширити дальність використання до 550 км. І така ракета проходила льотні випробування вже у 2009 році.
❌Однак у підсумку цей проєкт не був реалізований через конкуренцію з іншою крилатою ракетою AGM-158 JASSM від іншої американської компанії - Lockheed Martin.
Україна першочергово прагнула б отримати на F-16 якраз-таки ракети JASSM і ними гатити по території росії. Але тут-то вмикаються ті самі американські червоні лінії.
🟢То як же JSOW вирішують цю проблему?
Передати нам плануючі бомби із готовим рішенням переобладнання їх у крилату ракету - чом би не варіант? Тим паче, що наш український ВПК неодноразово демонстрував вміння адаптації.
Відтак у цьому ключі можливо зробити дуже обережне припущення: Україна отримує звичайні планерні бомби на 130 км дальності. Згодом, маючи готову схему модернізації, перетворює бомбу на крилату ракету дальністю 550 км, ставить на неї бірку «made in Ukraine» і спокійно застосовує по території росії.
І вовки ситі, і вівці цілі. Варіант?
@pekhno_news